Senzor OnRobot HEX-E pomáhá při rehabilitačních procedurách

Senzor OnRobot HEX-E pomáhá při rehabilitačních procedurách

OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvedl, že firma Heaxel, dodavatel robotických zdravotnických zařízení pro rehabilitační procedury, využívá ve svých produktech senzor OnRobot HEX-E. Vysoká citlivost a přesnost senzoru OnRobot umožňuje zařízením Heaxel bezpečné a přesné nastavení síly při rehabilitaci pacientů s neurologickými potížemi.

Jedním z prvních produktů společnosti Heaxel je icons®, inteligentní robotický systém pro podporu neuro-rehabilitačních terapií. Vzhledem k důležitosti interakce mezi pacientem a robotem, potřebovala firma přesné nastavení pohybu a síly zařízení. Po analýze trhu vsadila nakonec na senzor HEX-E od společnosti OnRobot.

„V rámci robotické rehabilitace je klíčové zajistit vysokou úroveň bezpečnosti, a to velmi přesným snímání síly, jak její intenzity, tak směru, kterou robot během procedury vyvíjí na pacienta,“ řekl Jacopo Tosi, biomedicínský technik a manažer vývoje v Heaxelu. „Senzory OnRobot nejlépe odpovídaly našim nárokům na měření, řízení a bezpečnost našich procesů.“

Senzor OnRobot HEX-E citlivě snímá sílu a točivý moment ve všech 6 osách a je vhodný pro jakýkoliv typ robotické aplikace pro zajištění přesné kontroly pohybu. Heaxel si senzor OnRobot zvolil především pro jeho snadné propojení s vlastním zařízením a minimální potřebu údržby optické technologie umožňující plně se věnovat hlavnímu účelu produktu.

Zařízení icons s integrovaným senzorem OnRobot funguje již v některých evropských nemocnicích, zejména v Itálii. Zároveň se připravuje jeho vstup na trhy ve Spojených státech a Asie-Pacifiku.

Zdroj informací

OnRobot a NejBusiness.cz

Datum

14. října 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3902 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál