Aramex a DB Schenker urychlí rozvoj aktivit na Blízkém východě

Aramex a DB Schenker urychlí rozvoj aktivit na Blízkém východě

Globálně působící logistické společnosti Aramex, sídlící ve Spojených arabských emirátech, a původem německý DB Schenker, oznámily podpis strategického memoranda o porozumění. Cílem spolupráce je rozvoj příležitostí v oblasti dodavatelských řetězců v Abú Zabí i v širším regionu MEA.

Partnerství staví na zkušenostech DB Schenker v oblasti specializovaných přepravních řešení, které rozšíří nabídku společnosti Aramex v segmentech jako je letectví, obrana, zdravotnictví a v řadě dalších. Díky spolupráci se společností Aramex a s využitím zavedené značky, jejím postavení na trhu a zkušenostem a znalostem regionu bude moci DB Schenker rozšířit síť služeb v Abú Zabí i v celém regionu Blízkého východu.

„Toto partnerství má potenciál zkvalitnit naše služby a také pomoci s plněním našich obchodních cílů. V posledních letech jsme strategicky posílili náš klíčový obor mezinárodních přeprav prostřednictvím investic do technologií a rozšířením přepravní sítě s cílem navýšení našich možností, získání většího tržního podílu na klíčových trzích a také zvětšení našeho klientského portfolia. Spojením sil s DB Schenker, globální logistickou společností, která nás v našem regionu vhodně doplňuje, urychlíme realizaci našich cílů v oblasti mezinárodních přeprav. Toto spojenectví nám umožní být silnější a konkurenceschopnější v oblasti námořních a leteckých přeprav v Abú Zabí i na dalších klíčových trzích,“ říká Othman Aljeda, CEO společnosti Aramex.

„DB Schenker si uvědomuje příležitosti, které Abú Zabí a region MEA nabízí. Aramex je pro nás přirozeným partnerem díky své kvalitě, zkušenostem a rozsáhlé regionální síti. Společně rozšíříme naši pomyslnou stopu v Abú Zabí i celém regionu Blízkého východu. Těšíme se na vzájemnou spolupráci a realizaci řešení pro stávající i potenciální zákazníky,“ dodává Christopher Smith, CEO DB Schenker pro region MEA.

Spediční společnost Aramex se tradičně zaměřovala na cyklický sektor ropy a zemního plynu. Ačkoliv v tomto odvětví působí i nadále, v energetickém průmyslu došlo k poklesu aktivit, což se projevilo i na spediční činnosti Aramexu. V roce 2020 nicméně posílil segment farmacie a rychloobrátkového zboží, což pomohlo kompenzovat část slabších výsledku z ropného sektoru. Do budoucna chce společnost nadále posilovat své logistické kapacity prostřednictvím uzavírání strategických partnerství, investic do technologií a vzděláváním vlastních oborových expertů.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

14. října 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2191 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál