Česká zelenina na podzimní etapě výstavy Flora Olomouc, - Hortikomplex

Česká zelenina na podzimní etapě výstavy Flora Olomouc, - Hortikomplex

Zelinářská unie Čech a Moravy z.s. (ZUČM) oslaví Rok ovoce a zeleniny i na podzimní etapě 26. ročníku výstavy Flora – HORTIKOMPLEX v Olomouci. Na výstavě se v rámci společné expozice, zaštítěné ZUČM, představí na 35 nebo jen pěstitelů zeleniny z celé republiky. ZUČM soutěže o nejlepší výpěstky v jednotlivých skupinách zelenin a soutěž o nejlepší expozici. A tematicky zasoutěžit si budou moct na místě i nejmenší návštěvníci. návštěvníky. Podzimní Flora – HORTIKOMPLEX se letos uskuteční již po 26.

Od čtvrtka 14. 10. 2021 do neděle 17. 10. 2021. proběhne podzimní etapa olomoucké výstavy Flora HORTIKOMPLEX. Pojmenování HORTIKOMPLEX zdůrazňuje setkání všech profesionálních zahradnických oborů na jedné výstavě. A nejen to, Flora HORTIKOMPLEX se stala přehlídkou toho nejlepšího, co čeští a moravští pěstitelé nabízí.

Expozice hlavního pavilonu A olomouckého výstaviště pod názvem „V říši ovoce a zeleniny“ odkazuje na počin OSN, která vyhlásila letošní rok Rokem ovoce a zeleniny. Prezentace ZUČM je na této výstavě tvořena adresnými expozicemi jednotlivých pěstitelských firem, specifikem je také označení odrůd u jednotlivých plodin a soutěže, které ZUČM u příležitosti výstavy vyhlašuje. „Odborná komise bude posuzovat kvalitu výpěstků v jednotlivých skupinách zelenin, ale také udělovat cenu za nejlepší expozice. Návštěvník se tak bude moci seznámit s nabídkou konkrétních pěstitelů i obdivovat krásu a nápaditost prezentace a ztvárnění letošního tématu“ vysvětluje Alice Kouřilová, vedoucí kanceláře ZUČM a dodává: „Snažíme se formou těchto soutěží návštěvníky upoutat a upozornit na to, že česká profesionální produkce zeleniny je na špičkové úrovni a že nákupem české zeleniny si mohou koupit kvalitu, která je současně zdravá a krásná.“ S výsledky soutěží budou mít návštěvníci možnost se seznámit po celou dobu výstavy. Oceněné výpěstky budou viditelně označeny přímo v expozicích.

ZUČM myslí také na doprovodný program, letos plánuje přehlídku výrobců kysaného zelí, přehlídku odrůd česneků, poradenství, nebo ochutnávky zeleniny a kysaného zelí. Ve spolupráci s partnerskou Ovocnářskou unií Moravy a Slezska a s Výstavištěm Flora a.s. je připravena zajímavá soutěž také pro dětské návštěvníky, ve které bude odměna plná zdraví a vitamínů.

Zdroj informací

Zelinářská unie Čech a Moravy z.s. a NejBusiness.cz

Datum

6. října 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3107 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál