Stellantis a TotalEnergies vítají Mercedes-Benz jako nového partnera podniku Automotive Cells Company

Stellantis a TotalEnergies vítají Mercedes-Benz jako nového partnera podniku Automotive Cells Company

Společnosti Stellantis, TotalEnergies a Mercedes-Benz uzavřely dohody, na jejichž základě se Mercedes-Benz stal novým partnerem podniku Automotive Cells Company (ACC). Partneři se následně zavázali zvýšit kapacitu výroby ACC do roku 2030 na nejméně 120 GWh. Transakce je podmíněna finalizací konečných dohod a obvyklými podmínkami uzavření, včetně schválení regulačními orgány.

ACC je výsledkem iniciativy, s níž v roce 2020 přišla skupina Stellantis a její partner TotalEnergies, spolu s jeho dceřinou společností Saft. Tento projekt podpořily francouzské, německé a evropské úřady s cílem vytvořit největšího evropského výrobce baterií pro elektromobily. Vstup společnosti Mercedes-Benz do ACC je jasným důkazem správnosti této iniciativy a dosud dosaženého pokroku, který se nyní ještě posílí.

Cílem ACC je vyvíjet a vyrábět bateriové články a moduly pro elektromobily s důrazem na bezpečnost, výkon a konkurenceschopnost a zároveň dosáhnout nejvyšší úrovně kvality a co nejnižší uhlíkové stopy. Nový cíl výrobní kapacity ACC zmobilizuje investice ve výši více než sedmi miliard EUR, které podpoří dotace a budou financovány z vlastního kapitálu a půjček.

Vytvoření tohoto evropského lídra v oblasti baterií pomůže Evropě zvládnout výzvy spojené s přechodem mobility na nové zdroje energií a zabezpečí jistotu dodávek klíčové součásti pro automobilový průmysl.

ACC tak budou podporovat tři silní partneři:

  • Saft, dceřiná společnost TotalEnergies, jež má více než 100 let zkušeností v oblasti baterií a bateriových systémů s dlouhou životností, vloží do projektu rozsáhlé technologické znalosti v oblasti vývoje baterií.
  • Skupina Stellantis, jakožto přední světový subjekt automobilového průmyslu, jehož posláním je poskytovat špičkové technologie, zajistí všem svobodu pohybu prostřednictvím cenově dostupných, všestranných a udržitelných řešení mobility.

  • Mercedes-Benz poskytne odbornost v oblasti výzkumu a vývoje, jež podpoří růst výroby ACC a přinese referenční standardy kvality této značky.

„Mercedes-Benz realizuje velmi ambiciózní plán transformace a tato investice představuje strategický milník na naší cestě k uhlíkové neutralitě. Společně s ACC budeme v Evropě vyvíjet a efektivně vyrábět bateriové moduly a články, které budou dokonale vyhovovat požadavkům našich modelů,“ uvedl generální ředitel Daimler AG a Mercedes-Benz AG, Ola Källenius, a dodal: „Toto nové partnerství nám umožní zajistit dodávky, využít úspor z rozsahu a poskytnout našim zákazníkům špičkovou technologii baterií. Kromě toho můžeme přispět k tomu, aby Evropa zůstala v centru automobilového průmyslu, a to i v éře elektrické mobility. ACC hodlá s Mercedes-Benz, jakožto s novým partnerem, více než zdvojnásobit kapacitu svých evropských závodů a podpořit tak průmyslovou konkurenceschopnost evropského průmyslu v oblasti vývoje a výroby bateriových článků.“

„Vítáme Mercedes-Benz jako strategického partnera, který sdílí naše snahy posílit a rozvíjet vedoucí postavení ACC,“ prohlásil generální ředitel společnosti Stellantis, Carlos Tavares. „Stellantis urychluje svou strategii elektrifikace a dnešní oznámení je dalším krokem v našem plánu stát se lídrem v oblasti nízkoemisních vozidel, kdy se všech našich 14 značek zavázalo nabízet zákazníkům ta nejlepší elektrická řešení. Toto konsorcium staví na spojení našich technických odborných znalostí a výrobních synergií s cílem vytvořit efektivnější, cenově dostupnější a udržitelnější mobilitu.“

„Máme velkou radost, že můžeme přivítat Mercedes-Benz jako nového partnera ACC. Dokazuje to správnost iniciativy, kterou jsme před rokem přijali společně se skupinou Stellantis, a jasně to podporuje naše ambice stát se největším evropským výrobcem baterií. Společně zapojíme všechny naše schopnosti a dovednosti, abychom přispěli k udržitelnému rozvoji mobility. Tento nový krok je dalším důkazem transformace TotalEnergies na multienergetickou společnost a naší snahy rozšířit působnost v oblasti elektromobility. TotalEnergies se bude opírat o uznávané odborné znalosti naší dceřiné společnosti Saft v oblasti baterií a o výrobní know-how našich partnerů, aby mohla reagovat na silný růst počtu elektromobilů v Evropě,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti TotalEnergies, Patrick Pouyanné.

ACC

Společnost Automotive Cells Company (ACC) byla založena v srpnu 2020 a dnes spojuje odborné znalosti tří významných společností, jejichž schopnosti a dovednosti se vzájemně doplňují. Ambicí společnosti ACC je stát se lídrem na evropském trhu s automobilovými bateriemi, které umožňují čistou a efektivní mobilitu pro všechny. Výzkumné a vývojové centrum a testovací zařízení v regionu Nová Akvitánie jsou jen začátkem.

Saft

Společnost Saft se specializuje na špičkové baterie pro průmysl, od návrhu a vývoje až po výrobu, přizpůsobení a poskytování služeb. Již více než 100 let poskytuje společnost Saft zákazníkům baterie s dlouhou životností pro nouzové napájení a pohon kritických aplikací. Naše inovativní, bezpečné a spolehlivé technologie poskytují vysoký výkon na zemi, na moři, ve vzduchu i ve vesmíru. Společnost Saft dodává energii pro průmysl a chytrá města a zároveň zajišťuje záložní napájení v extrémních podmínkách od polárního kruhu po saharskou poušť. Saft je dceřinou společností TotalEnergies, multienergetické skupiny, která vyrábí a prodává paliva, zemní plyn a elektřinu.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz AG řídí celosvětové obchodní aktivity společností Mercedes-Benz Cars a Mercedes-Benz Vans a zaměstnává více než 170 000 pracovníků po celém světě. Zaměřuje se na vývoj, výrobu a prodej osobních automobilů, dodávek a souvisejících automobilových služeb. Kromě toho usiluje o vedoucí postavení v oblasti elektromobility a softwaru pro automobily. Mercedes-Benz AG je jedním z největších světových výrobců luxusních osobních automobilů. V obou svých divizích Mercedes-Benz AG neustále rozšiřuje svou celosvětovou výrobní síť, kterou tvoří přibližně 35 výrobních závodů na čtyřech kontinentech, a zároveň se připravuje na výzvy elektromobility. Současně společnost rozšiřuje svou síť výroby baterií na třech kontinentech.

Stellantis

Stellantis je jedním z předních světových výrobců automobilů a poskytovatelů mobility, který se řídí jasnou vizí: nabízet svobodu pohybu díky osobitým, cenově dostupným a spolehlivým řešením mobility. Kromě bohatého dědictví a široké zeměpisné působnosti patří mezi hlavní přednosti skupiny také udržitelná výkonnost, rozsáhlé zkušenosti a velký počet zaměstnanců po celém světě. Stellantis hodlá využívat své široké portfolio ikonických značek, které založili vizionáři, jež jim vštípili vášeň a soutěživého ducha, který dodnes rezonuje mezi zaměstnanci i zákazníky. Stellantis usiluje o to být nejlepší, nikoliv největší, a zároveň vytvářet přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany a komunity, v nichž působí.

TotalEnergies

TotalEnergies je globální společnost, která vyrábí a poskytuje různé druhy energie: ropu a biopaliva, zemní plyn a zelené plyny, obnovitelné zdroje a elektřinu. Našich 105 000 zaměstnanců se zavázalo poskytovat energii, která je stále dostupnější, čistší, spolehlivější a přístupnější co největšímu počtu lidí. Společnost TotalEnergies, která působí ve více než 130 zemích, staví udržitelný rozvoj do středu svých projektů a činností, aby přispívala k blahobytu obyvatelstva.

Zdroj informací

Stellantis a NejBusiness.cz

Datum

27. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.7424 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál