Stellantis a TotalEnergies vítají Mercedes-Benz jako nového partnera podniku Automotive Cells Company

Stellantis a TotalEnergies vítají Mercedes-Benz jako nového partnera podniku Automotive Cells Company

Společnosti Stellantis, TotalEnergies a Mercedes-Benz uzavřely dohody, na jejichž základě se Mercedes-Benz stal novým partnerem podniku Automotive Cells Company (ACC). Partneři se následně zavázali zvýšit kapacitu výroby ACC do roku 2030 na nejméně 120 GWh. Transakce je podmíněna finalizací konečných dohod a obvyklými podmínkami uzavření, včetně schválení regulačními orgány.

ACC je výsledkem iniciativy, s níž v roce 2020 přišla skupina Stellantis a její partner TotalEnergies, spolu s jeho dceřinou společností Saft. Tento projekt podpořily francouzské, německé a evropské úřady s cílem vytvořit největšího evropského výrobce baterií pro elektromobily. Vstup společnosti Mercedes-Benz do ACC je jasným důkazem správnosti této iniciativy a dosud dosaženého pokroku, který se nyní ještě posílí.

Cílem ACC je vyvíjet a vyrábět bateriové články a moduly pro elektromobily s důrazem na bezpečnost, výkon a konkurenceschopnost a zároveň dosáhnout nejvyšší úrovně kvality a co nejnižší uhlíkové stopy. Nový cíl výrobní kapacity ACC zmobilizuje investice ve výši více než sedmi miliard EUR, které podpoří dotace a budou financovány z vlastního kapitálu a půjček.

Vytvoření tohoto evropského lídra v oblasti baterií pomůže Evropě zvládnout výzvy spojené s přechodem mobility na nové zdroje energií a zabezpečí jistotu dodávek klíčové součásti pro automobilový průmysl.

ACC tak budou podporovat tři silní partneři:

  • Saft, dceřiná společnost TotalEnergies, jež má více než 100 let zkušeností v oblasti baterií a bateriových systémů s dlouhou životností, vloží do projektu rozsáhlé technologické znalosti v oblasti vývoje baterií.
  • Skupina Stellantis, jakožto přední světový subjekt automobilového průmyslu, jehož posláním je poskytovat špičkové technologie, zajistí všem svobodu pohybu prostřednictvím cenově dostupných, všestranných a udržitelných řešení mobility.

  • Mercedes-Benz poskytne odbornost v oblasti výzkumu a vývoje, jež podpoří růst výroby ACC a přinese referenční standardy kvality této značky.

„Mercedes-Benz realizuje velmi ambiciózní plán transformace a tato investice představuje strategický milník na naší cestě k uhlíkové neutralitě. Společně s ACC budeme v Evropě vyvíjet a efektivně vyrábět bateriové moduly a články, které budou dokonale vyhovovat požadavkům našich modelů,“ uvedl generální ředitel Daimler AG a Mercedes-Benz AG, Ola Källenius, a dodal: „Toto nové partnerství nám umožní zajistit dodávky, využít úspor z rozsahu a poskytnout našim zákazníkům špičkovou technologii baterií. Kromě toho můžeme přispět k tomu, aby Evropa zůstala v centru automobilového průmyslu, a to i v éře elektrické mobility. ACC hodlá s Mercedes-Benz, jakožto s novým partnerem, více než zdvojnásobit kapacitu svých evropských závodů a podpořit tak průmyslovou konkurenceschopnost evropského průmyslu v oblasti vývoje a výroby bateriových článků.“

„Vítáme Mercedes-Benz jako strategického partnera, který sdílí naše snahy posílit a rozvíjet vedoucí postavení ACC,“ prohlásil generální ředitel společnosti Stellantis, Carlos Tavares. „Stellantis urychluje svou strategii elektrifikace a dnešní oznámení je dalším krokem v našem plánu stát se lídrem v oblasti nízkoemisních vozidel, kdy se všech našich 14 značek zavázalo nabízet zákazníkům ta nejlepší elektrická řešení. Toto konsorcium staví na spojení našich technických odborných znalostí a výrobních synergií s cílem vytvořit efektivnější, cenově dostupnější a udržitelnější mobilitu.“

„Máme velkou radost, že můžeme přivítat Mercedes-Benz jako nového partnera ACC. Dokazuje to správnost iniciativy, kterou jsme před rokem přijali společně se skupinou Stellantis, a jasně to podporuje naše ambice stát se největším evropským výrobcem baterií. Společně zapojíme všechny naše schopnosti a dovednosti, abychom přispěli k udržitelnému rozvoji mobility. Tento nový krok je dalším důkazem transformace TotalEnergies na multienergetickou společnost a naší snahy rozšířit působnost v oblasti elektromobility. TotalEnergies se bude opírat o uznávané odborné znalosti naší dceřiné společnosti Saft v oblasti baterií a o výrobní know-how našich partnerů, aby mohla reagovat na silný růst počtu elektromobilů v Evropě,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti TotalEnergies, Patrick Pouyanné.

ACC

Společnost Automotive Cells Company (ACC) byla založena v srpnu 2020 a dnes spojuje odborné znalosti tří významných společností, jejichž schopnosti a dovednosti se vzájemně doplňují. Ambicí společnosti ACC je stát se lídrem na evropském trhu s automobilovými bateriemi, které umožňují čistou a efektivní mobilitu pro všechny. Výzkumné a vývojové centrum a testovací zařízení v regionu Nová Akvitánie jsou jen začátkem.

Saft

Společnost Saft se specializuje na špičkové baterie pro průmysl, od návrhu a vývoje až po výrobu, přizpůsobení a poskytování služeb. Již více než 100 let poskytuje společnost Saft zákazníkům baterie s dlouhou životností pro nouzové napájení a pohon kritických aplikací. Naše inovativní, bezpečné a spolehlivé technologie poskytují vysoký výkon na zemi, na moři, ve vzduchu i ve vesmíru. Společnost Saft dodává energii pro průmysl a chytrá města a zároveň zajišťuje záložní napájení v extrémních podmínkách od polárního kruhu po saharskou poušť. Saft je dceřinou společností TotalEnergies, multienergetické skupiny, která vyrábí a prodává paliva, zemní plyn a elektřinu.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz AG řídí celosvětové obchodní aktivity společností Mercedes-Benz Cars a Mercedes-Benz Vans a zaměstnává více než 170 000 pracovníků po celém světě. Zaměřuje se na vývoj, výrobu a prodej osobních automobilů, dodávek a souvisejících automobilových služeb. Kromě toho usiluje o vedoucí postavení v oblasti elektromobility a softwaru pro automobily. Mercedes-Benz AG je jedním z největších světových výrobců luxusních osobních automobilů. V obou svých divizích Mercedes-Benz AG neustále rozšiřuje svou celosvětovou výrobní síť, kterou tvoří přibližně 35 výrobních závodů na čtyřech kontinentech, a zároveň se připravuje na výzvy elektromobility. Současně společnost rozšiřuje svou síť výroby baterií na třech kontinentech.

Stellantis

Stellantis je jedním z předních světových výrobců automobilů a poskytovatelů mobility, který se řídí jasnou vizí: nabízet svobodu pohybu díky osobitým, cenově dostupným a spolehlivým řešením mobility. Kromě bohatého dědictví a široké zeměpisné působnosti patří mezi hlavní přednosti skupiny také udržitelná výkonnost, rozsáhlé zkušenosti a velký počet zaměstnanců po celém světě. Stellantis hodlá využívat své široké portfolio ikonických značek, které založili vizionáři, jež jim vštípili vášeň a soutěživého ducha, který dodnes rezonuje mezi zaměstnanci i zákazníky. Stellantis usiluje o to být nejlepší, nikoliv největší, a zároveň vytvářet přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany a komunity, v nichž působí.

TotalEnergies

TotalEnergies je globální společnost, která vyrábí a poskytuje různé druhy energie: ropu a biopaliva, zemní plyn a zelené plyny, obnovitelné zdroje a elektřinu. Našich 105 000 zaměstnanců se zavázalo poskytovat energii, která je stále dostupnější, čistší, spolehlivější a přístupnější co největšímu počtu lidí. Společnost TotalEnergies, která působí ve více než 130 zemích, staví udržitelný rozvoj do středu svých projektů a činností, aby přispívala k blahobytu obyvatelstva.

Zdroj informací

Stellantis a NejBusiness.cz

Datum

27. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.5944 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál