Vítězná firma na jihu Čech se věnuje měření hluku, nejlepší živnostník provozu rodinného penzionu

Vítězná firma na jihu Čech se věnuje měření hluku, nejlepší živnostník provozu rodinného penzionu

Přístupem ke své práci odbornou porotu nejvíce zaujala Markéta Blažková, a stala se tak nejlepším živnostníkem v Jihočeském kraji. Mezi firmami v regionu jednoznačně uspěla společnost STUDIO D – akustika, která provádí akreditované měření hluku a vibrací.

Penzion buduje vítězná živnostnice Markéta Blažková se svou rodinou už patnáct let a její práce je vidět na každém kroku – na každém kousku přírodní zahrady, na každé čistě povlečené peřině, na každém soustu čerstvě upečeného koláče. Každý, kdo k ní přijede, je zahrnutý láskyplnou péčí a pozorností. Hosté tu mají prostor skutečně vypnout a věnovat se jen sobě a odpočinku. K penzionu patří překrásná přírodní zahrada plná promyšlených detailů, včetně herních prvků pro malé i velké, relaxační i sportovní zóny.

„Cokoli děláte, musíte dělat s láskou, empatií a citem. Pokud vám jde pouze o prospěch a zisk, dosáhnete možná dobrého či rychlého zisku, nedosáhnete však uspokojení z práce,“ říká Markéta Blažková. Pro své hosty připravuje zajímavé aktivity jako například orientační procházky po okolí, díky kterým se každý může seznámit s prostředím, ve kterém tráví pobyt. Hosty jsou především rodiny s dětmi, senioři a cyklisté.

„Paní Blažková zaujala svojí houževnatostí a citem pro svoji klientelu a podnikání. Jsem přesvědčen, že je inspirací i pro ostatní, protože dokázala zvládnout všechny problémy poslední doby,“ okomentoval vítěze porotce Jakub Svatek z MONETA Money Bank.

Druhé místo získal Gustav Němec se svojí detektivní kanceláří. Třetí příčku obsadil Jan Boháč, který provozuje restauraci, kavárnu a keramickou výrobnu.

Vítězná firma STUDIO D – akustika provádí akreditovaná měření hluku, vibrací a neprůzvučností, zpracovává akustické studie a studie oslunění, hlukové mapování, výpočty a studie prostorové akustiky. S požadavky řešit také vibrace a strukturální hluk ve stavbách začala společnost spolupracovat s firmami, vysokými školami a institucemi v zahraničí. Kromě laboratoře získala akreditaci také jako poskytovatel zkoušení způsobilosti, kde jsou klienty laboratoře z celého světa. Pro mnohé firmy provádí aplikovaný výzkum jejich stavebních materiálů. 

„Za největší úspěch považujeme především aplikovaný výzkum, který poskytujeme pro různé firmy, ať už v oblasti strukturálního hluku nebo stavební akustiky, ale také to, že za sebou máme mnoho dokončených staveb, ve kterých byly potvrzeny měřením predikce hluku,“ říká spolumajitel firmy Jan Dolejší. Od konkurence se společnost liší zejména v důrazu na kvalitu a odbornost provedené práce. V posledních letech významně rozšířila měření vibrací a strukturálního hluku a aktuálně spolupracuje na výstavbě mnoha významných projektů v České republice.

„Bylo skvělé v krajském finále vidět pestrý výběr firem, ukazuje to, že podnikatelské prostředí je zdravé. Vítězná firma mě velmi zaujala svojí inovativností, má vlastní laboratoř. Ve vedení společnosti je druhá generace managementu, která dovedla úspěšně převzít podnikání pod svá křídla,“ zhodnotil volbu Ladislav Kocour z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost Kubák, tkalcovna Strmilov zabývající se tvorbou designového bytového textilu. Bronzovou příčku obsadila firma TRUST-ts, která se věnuje truhlářství.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonat nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Českých Budějovicích získala rovněž Markéta Blažková se svým rodinným penzionem.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Jihočeského kraje:

1. STUDIO D - akustika s.r.o. – akreditované měření hluku a vibrací (České Budějovice)
2. Kubák, tkalcovna Strmilov, k.s. – tvorba designového bytového textilu (Strmilov)
3. TRUST-ts spol. s r.o. – truhlářství (Trhové Sviny)

MONETA Živnostník roku 2021 Jihočeského kraje:

1. Markéta Blažková – provoz rodinného penzionu (Stráž nad Nežárkou)
2. Gustav Němec – detektivní kancelář (Tábor)
3. Jan Boháč – hotelnictví, restaurace, kavárna a keramické výroba (Slavonice)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Jihočeského kraje:

Markéta Blažková – provoz rodinného penzionu (Stráž nad Nežárkou)

Zdroj informací

MONETA Money Bank, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

25. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3147 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál