Komerční banka získala další mezinárodní cenu za kryté dluhopisy

Komerční banka získala další mezinárodní cenu za kryté dluhopisy

Renomovaný časopis GlobalCapital vyhlásil výsledky ankety Covered Bond Awards 2021, ve které v jednotlivých kategoriích hlasují aranžérské banky, investoři a emitenti krytých dluhopisů. Jde tak o názory těch, kteří tvoří samotný trh krytých dluhopisů, o to je výsledek cennější.

Komerční banka získala první místo v kategorii Best Debut Deal za svou lednovou emisi hypotečních zástavních listů v eurech, kterou zaujala téměř třetinu hlasujících.

1. Komeční banka (Česká republika) 32%
2. Sumitomo Mitsui Trust (Japonsko) 22%
3. Argenta Sparebank (Belgie) 19%

„Další ocenění naší emise krytých dluhopisů je pro nás potvrzením, že i pro odbornou veřejnost, která reprezentuje názor trhu, byla naše transakce nad jiné zajímavá. Připomeňme si, že jsme na trh v lednu uvedli jedinečnou transakci, která kombinuje několik inovací na mezinárodním trhu krytých dluhopisů, a zároveň poskytuje nejvyšší míru ochrany investorů a transparentnost. Velmi si tohoto ocenění vážíme a je pro nás ujištěním, že jsme se vydali správnou cestou,“ řekl Jiří Šperl, Chief Financial Officer Komerční banky.

Samotná smlouva je koncipována podle anglického práva, zatímco krycí blok podléhá českému právu. Dluhopisy rovněž poskytují zajištění proti měnovému riziku krycího bloku, který tvoří zejména hypotéky v české měně. Emisi doplňuje vysoce inovativní reporting, včetně automatické denní aktualizace krycího bloku, a KB se stala první bankou z Česka, která získala označení Covered Bond Label za bezpečnost a transparenci emise. Vysokou úroveň ochrany investorů a kvalitu krycího bloku dokládá rating AAA od Fitch Ratings.

GlobalCapital organizuje každoročně tuto anketu a zveřejňuje její výsledky na svých stránkách zde.

Zdroj informací

Komerční banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

25. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4367 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál