ČSOB slavnostně otevřela regionální centrálu v Hradci Králové

ČSOB slavnostně otevřela regionální centrálu v Hradci Králové

ČSOB dokončila stavbu první regionální centrály v Hradci Králové. Do nového sídla bankopojišťovací skupiny se nastěhovala přibližně tisícovka zaměstnanců, především pak útvary call centra a zpracovatelského centra, stejně jako byznysové útvary pro korporátní a firemní klientelu, privátní banka a ČSOB Leasing.

Nová hradecká budova (HHQ) plní nejpřísnější ekologické standardy, vyznačuje se mimořádnou ohleduplností k životnímu prostředí. „Naší snahou bylo koncipovat budovu jako nadčasovou, aby efektivně sloužila přinejmenším řadu desítek let bez nutnosti dalších stavebních úprav, nikoli primárně reagující na dočasné trendy. Naším cílem je dosáhnout certifikace LEED Platinum, kterou získala i budova SHQ v Praze, kterou jsme dokončili na jaře 2019,“ řekl při slavnostním otevření John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

Nová regionální centrála je maximálně přizpůsobená zaměstnancům a jejich pracovnímu rytmu a nabízí jim nejmodernější prostředí pro flexibilní práci. „Samotný dům byl stavěn pro lidi a zapadá do celkové architektury města. Budova pojme více jak 1000 zaměstnanců. Kromě toho, že každému zaměstnanci poskytuje vhodné pracovní podmínky, tak také funguje jako komunitní místo pro potkávání se, spolupráci a vzájemnou inspiraci. V HHQ mají zaměstnanci k dispozici také několik relaxačních prostor a tělocvičnu. Čerpat energii mohou i na střeše budovy. Na začátku příštího roku se klientům otevře pobočka banky a České pošty,“ říká Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB odpovědná za lidské zdroje, IT a Operations.

Moderní technologie se promítnou také do denního chodu centrály. Příkladem jsou biometrické systémy pro kontrolu vstupů či plynulé řízení osvětlení podle přítomnosti pracovníků a intenzity denního světla. Moderní kancelářské prostory doplnila také jídelna a kavárna, které může využívat i široká veřejnost. „Doufáme, že se nejenom u hradeckých občanů stane budova oblíbeným cílem procházek podél řeky s návštěvou kavárny,“ doplňuje Marcela Suchánková. V budově je k dispozici také školička pro děti již od 2 let.

Dále je připraveno zázemí s více než 300 parkovacími místy pro auta a motorky (včetně 10 míst pro elektromobily a dobíjecími stanicemi), se speciálním parkovištěm pro kola (včetně myčky kol) a šatnami. Relaxovat bude možné také na střešní terase, která zároveň slouží k retenci dešťových vod a zlepšování mikroklimatu.

Nová hradecká budova se díky použití špičkových technologií stane jednou z nejmodernějších budov v Evropě. „Objekt je vytápěn a chlazen tepelnými čerpadly. Jako zdroj energie slouží 107 energetických vrtů hlubokých až 200 metrů. Objekt není napojen na zdroj jiného energetického média kromě elektrické energie. Budova důsledně využívá přirozených zdrojů tepla a chladu a samozřejmě také teplo získané rekuperací z vnitřních zdrojů, což umožní dosáhnout mimořádně úsporného provozu. Část oken je vybavena elektromotorickým ovládáním, které zároveň umožňuje noční provětrávání budovy dle okamžitých klimatických podmínek a také předpokládaného vývoje teplot v dalších dnech,“ říká Ivo Koukol, ředitel výstavby budov ČSOB.

Budova má pět nadzemních podlaží kopírujících okolní terén a dvě podzemní podlaží sloužící jako parkovací, provozní a technické prostory. Budova HHQ je složena ze dvou obdélníků, které jsou posunuty vůči sobě – tím vytvářejí dvě piazetty a nástupní prostor do objektu. „Půdorys objektu je velmi symetrický, a proto bylo zapotřebí napomoci intuitivní orientaci všech, kteří se po budově pohybují. K odlišení směrů v budově se architektům společně s betonáři podařilo přenést vždy na severní stranu železobetonových sloupů v interiéru grafiku, jenž má charakter obrazu geologických vrstev, které byly „vytaženy“ ze země pod budovou,“ uzavírá Ivo Koukol.

Stavba největší mimopražské budovy ČSOB byla na labském nábřeží v lokalitě Aldis zahájena v prosinci 2018 a dokončena po dvou a půl letech. Stavebním dodavatelem vrchní stavby a technologií byla společnost Syner. Na začátku září začalo město v sousedství budovy ČSOB s výstavbou lávky pro pěší, spojující oba břehy Labe, která by měla být dokončena na konci příštího roku.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

25. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.5557 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál