Firma PESA si vybrala platformu 3DEXPERIENCE

Firma PESA si vybrala platformu 3DEXPERIENCE

Společnost Dassault Systèmes oznámila, že si firma PESA Bydgoszcz SA., přední výrobce kolejových vozidel z Polska, vybrala její platformu 3DEXPERIENCE. Od jejího nasazení očekává optimalizaci procesu návrhu a výrazně kratší dobu uvedení nových produktů na trh. Podpis tříleté smlouvy na projekt implementace platformy 3DEXPERIENCE v oblasti vývoje produktů je součástí procesu digitální transformace firmy PESA.

Společnost PESA Bydgoszcz SA byla založena v roce 1851 a je předním polským výrobcem elektrických a dieselových vlaků, lokomotiv a tramvají. Její výrobky denně používají miliony cestujících ve všech regionech Polska i v zahraničí. S jejími vozy se tak můžeme setkat na železnici v Kazachstánu, v rámci městské dopravy v Moskvě a řadě středoevropských měst, nebo i na regionálních tratích v České republice, Německu a Itálii. Za návrh a vývoj produktů je odpovědné oddělení vývoje a výzkumu, kde pracuje více než 250 kvalifikovaných zaměstnanců. Velkou devizou společnosti je, že každá fáze výroby vozu až po jeho sjetí z výrobní linky a následné testování na vlastních testovacích tratích, a především veškerý vývoj produktů probíhá výhradně ve společnosti PESA Bydgoszcz SA.

Vzhledem k tomu, že se na vývoji produktu podílí velký počet zaměstnanců, potřebovala společnost PESA řešení, které by umožnilo bezproblémovou spolupráci v reálném čase během celého procesu návrhu. Řešení musí přitom zajistit systematický dohled nad procesy vývoje produktů, efektivní správu dat a udělování přístupových oprávnění, snížení množství oddělených a fragmentovaných dat, což může ovlivnit náklady na projekt. Další požadavky se týkaly zajištění shody s přísnými průmyslovými předpisy a standardů ochrany životního prostředí.

Po podrobném prozkoumání nabídek poskytovatelů PLM řešení se společnost PESA rozhodla využít digitální přístup platformy 3DEXPERIENCE, který vyšel jako nejlepší pro potřeby optimalizace procesů vývoje a ověřování. Oborově prověřené „Global Modular Architecture“ řešení založené na 3DEXPERIENCE platformě umožní společnosti PESA vytvářet inovativní produkty přizpůsobené potřebám zákazníků, které budou zároveň v souladu s průmyslovými standardy.

Platforma 3DEXPERIENCE zajišťuje přístup k jednomu zdroji informací o produktu a souvisejícím procesům (anglicky Single Source of Truth). Díky tomu se výrazně zjednodušuje proces navrhování a vedení projektů. Společnost PESA tak bude schopna zvýšit produktivitu v rámci vývoje, minimalizovat problémy s kvalitou a zkrátit dobu uvádění produktů na trh. Velkým plusem je také snížení celkových nákladů na dodatečné vybavení a záruční servis.

„Velice nás těší, že si přední výrobce železničních vozidel a zavedená firma na evropském trhu vybrala k dosažení svých cílů digitální transformace právě naši platformu 3DEXPERIENCE,“ okomentoval začátek spolupráce Ireneusz Borowski, Country Manager pro Polsko, Dassault Systèmes. „Integrovaný přístup naší platformy umožní společnosti PESA optimalizovat produktové inženýrství a vyrábět produkty nejvyšší kvality tak, aby splňovaly očekávání zákazníků. I díky tomu přinášejí firmy jako je PESA pokrok a sofistikované inovace, které definují oblast dopravy a mobility v 21. století.“

Instalaci platformy 3DEXPERIENCE on premise i v cloudu, podporu při jejím prvním spuštění, školení a technickou podporu poskytla IBS POLAND Sp. Z o.o., která je certifikovaným partnerem společnosti Dassault Systèmes v Polsku.

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 290 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích.

Zdroj informací

Dassault Systemes CZ s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

24. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 0.9901 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál