Firma PESA si vybrala platformu 3DEXPERIENCE

Firma PESA si vybrala platformu 3DEXPERIENCE

Společnost Dassault Systèmes oznámila, že si firma PESA Bydgoszcz SA., přední výrobce kolejových vozidel z Polska, vybrala její platformu 3DEXPERIENCE. Od jejího nasazení očekává optimalizaci procesu návrhu a výrazně kratší dobu uvedení nových produktů na trh. Podpis tříleté smlouvy na projekt implementace platformy 3DEXPERIENCE v oblasti vývoje produktů je součástí procesu digitální transformace firmy PESA.

Společnost PESA Bydgoszcz SA byla založena v roce 1851 a je předním polským výrobcem elektrických a dieselových vlaků, lokomotiv a tramvají. Její výrobky denně používají miliony cestujících ve všech regionech Polska i v zahraničí. S jejími vozy se tak můžeme setkat na železnici v Kazachstánu, v rámci městské dopravy v Moskvě a řadě středoevropských měst, nebo i na regionálních tratích v České republice, Německu a Itálii. Za návrh a vývoj produktů je odpovědné oddělení vývoje a výzkumu, kde pracuje více než 250 kvalifikovaných zaměstnanců. Velkou devizou společnosti je, že každá fáze výroby vozu až po jeho sjetí z výrobní linky a následné testování na vlastních testovacích tratích, a především veškerý vývoj produktů probíhá výhradně ve společnosti PESA Bydgoszcz SA.

Vzhledem k tomu, že se na vývoji produktu podílí velký počet zaměstnanců, potřebovala společnost PESA řešení, které by umožnilo bezproblémovou spolupráci v reálném čase během celého procesu návrhu. Řešení musí přitom zajistit systematický dohled nad procesy vývoje produktů, efektivní správu dat a udělování přístupových oprávnění, snížení množství oddělených a fragmentovaných dat, což může ovlivnit náklady na projekt. Další požadavky se týkaly zajištění shody s přísnými průmyslovými předpisy a standardů ochrany životního prostředí.

Po podrobném prozkoumání nabídek poskytovatelů PLM řešení se společnost PESA rozhodla využít digitální přístup platformy 3DEXPERIENCE, který vyšel jako nejlepší pro potřeby optimalizace procesů vývoje a ověřování. Oborově prověřené „Global Modular Architecture“ řešení založené na 3DEXPERIENCE platformě umožní společnosti PESA vytvářet inovativní produkty přizpůsobené potřebám zákazníků, které budou zároveň v souladu s průmyslovými standardy.

Platforma 3DEXPERIENCE zajišťuje přístup k jednomu zdroji informací o produktu a souvisejícím procesům (anglicky Single Source of Truth). Díky tomu se výrazně zjednodušuje proces navrhování a vedení projektů. Společnost PESA tak bude schopna zvýšit produktivitu v rámci vývoje, minimalizovat problémy s kvalitou a zkrátit dobu uvádění produktů na trh. Velkým plusem je také snížení celkových nákladů na dodatečné vybavení a záruční servis.

„Velice nás těší, že si přední výrobce železničních vozidel a zavedená firma na evropském trhu vybrala k dosažení svých cílů digitální transformace právě naši platformu 3DEXPERIENCE,“ okomentoval začátek spolupráce Ireneusz Borowski, Country Manager pro Polsko, Dassault Systèmes. „Integrovaný přístup naší platformy umožní společnosti PESA optimalizovat produktové inženýrství a vyrábět produkty nejvyšší kvality tak, aby splňovaly očekávání zákazníků. I díky tomu přinášejí firmy jako je PESA pokrok a sofistikované inovace, které definují oblast dopravy a mobility v 21. století.“

Instalaci platformy 3DEXPERIENCE on premise i v cloudu, podporu při jejím prvním spuštění, školení a technickou podporu poskytla IBS POLAND Sp. Z o.o., která je certifikovaným partnerem společnosti Dassault Systèmes v Polsku.

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 290 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích.

Zdroj informací

Dassault Systemes CZ s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

24. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

Reklama

Page generated in 1.3219 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál