Přes 50 procent lidí nemá na vzdělání čas

Přes 50 procent lidí nemá na vzdělání čas

Aktuální pandemie výrazně omezila nejen přímé kontakty, ale omezuje i cestování za hranice. Nespočet lidí v současné době řeší, jak nově vzniklý čas efektivně využít. Co třeba si zdokonalit znalosti ve svém oboru nebo rozšířit obzory v oboru úplně jiném? Vzdělávat se dnes můžete pohodlně i prostřednictvím on-line kurzů prakticky odkudkoliv. Podle aktuálního průzkumu LovelyData, až 62 % dotazovaných brání v dalším vzdělávání právě čas, který musí věnovat své práci nebo jiným povinnostem.

Doba je nejistá a zdá se, že se to jen tak nezmění. Jedno ale jisté je: svět se čím dál tím víc posouvá do online prostředí. Umět si poradit s množstvím dat a informací, které k nám virtuálně doputují, tak nabývá na důležitosti.

„Před rokem jsme spustili na našich stránkách streamovací platformu pro on-line kurzy a zveřejnili první on-line kurz. Od té doby jsme počet kurzů výrazně navýšili, stejně jako témata, která učíme. Náš cíl ale zůstal pořád stejný. Přinášet jednotlivcům i firemním zákazníkům to nejlepší vzdělávání v oblasti dat,“ říká Lubomír Husar zakladatel LovelyData kurzů.

Čas pro kariérní změnu

Volný čas není jediným důvodem proč s dalším vzděláváním začínat. Dle dostupných údajů Českého statistického úřadu z minulého roku dopady koronavirové krize pocítilo u svých zaměstnavatelů celkově až 45 % zaměstnanců a téměř 60 % samostatně výdělečně činných osob. Pro spoustu lidí tak nyní nastává čas hledání nových příležitostí na trhu.

Pracovní trh se neustále proměňuje a s aktuální krizí to platí několikanásobně. „S nadsázkou se dá říct, že kdo měl včera práci, bude se muset zítra podívat po jiné, protože jeho obor zamířil úplně jinam. Jsou ale obory, které jednoznačně nabírají na síle a důležitosti,“ říká Lubomír Husar zakladatel LovelyData kurzů a pokračuje: „Mezi takové patří ty, které využívají data, ať už se jedná o Python, Excel, SQL, Power BI, R nebo třeba Tableau.“

Vzdělávání on-line a bezpečně

Práce z pohodlí domova je pro některé už samozřejmostí, navíc v době covidu, kdy je potřeba snížit osobní kontakty na minimum, není žádné překvapení, že se spousta aktivit přesunula do on-line prostředí. Možná právě proto na otázku: „Jaká forma vzdělávání vám nejvíc vyhovuje?“ odpovědělo v aktuálním průzkumu LovelyData 52 % dotázaných, že preferují on-line kurzy. Zároveň je v současnosti důležité mít přístup k informacím téměř neustále a odkudkoliv.

„Máme streamovací platformu, kterou si sami vyvíjíme a na které běží všechny naše kurzy. Studenti si díky ní lépe osvojí novou látku a mohou se v ní zdokonalovat kdykoliv a kdekoliv. Zároveň mají okamžitý přehled o pokroku, který už udělali,“ konstatuje Lubomír Husar s tím, že každému kurzu věnují obrovskou péči. Vybírají vhodné lektory, kteří připraví osnovu a natočí kurz. Kurz prostříhají, vyladí zvuk a přidají studijní materiály. Všechno pak zveřejní na jednom místě, aby byla probíraná látka jednoduše a přehledně dostupná.

Práce s daty není jen pro programátory

Už dávno není pravidlem, že datům rozumí pouze mladší generace a že je na to potřeba vystudovat několik vysokých škol. Poptávka po lidech, kteří umí s daty pracovat je v dnešní době obrovská. Bohužel, takových lidí je stále nedostatek. A to i celosvětově. „Zároveň je to velká příležitost pro všechny, kteří do tohoto oboru chtějí proniknout. Dnes totiž není výjimkou, že si datové dovednosti osvojují i dospělí, kteří jsou ze školy už nějaký ten pátek pryč,“ dodává Lubomír Husar.

Zdroj informací

LovelyData a NejBusiness.cz

Datum

22. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4132 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál