ESPIRA Investments prodává svůj 50% podíl ve společnosti JK Education

ESPIRA Investments prodává svůj 50% podíl ve společnosti JK Education

Díky finančnímu partnerství a cílené manažerské podpoře ESPIRA Investments skupina JK Education v průběhu uplynulých tří let zdvojnásobila počet studentů, otevřela další dvě mezinárodní střední školy v Bratislavě a Záhřebu a spustila program American Academy Online. Pro ESPIRA Investments tato investice splnila očekávané růstové plány, což jí umožnilo realizovat exitovou strategii již po třech letech.

ESPIRA Investments aktuálně prodává svůj 50% podíl ve společnosti JK Education jejímu spoluzakladateli a CEO Ondřejovi Kaniovi. Firma se během působení ESPIRA Investments úspěšně rozvíjela, a to navzdory pandemickým omezením. Dokázala se velmi rychle přizpůsobit náročným COVID podmínkám a v uplynulém roce tak například rozběhla nové vzdělávací služby, jako výše zmíněnou American Academy Online, a také se jí povedlo úspěšně přenést do online prostoru veletrhy o vzdělávání.

„Ondřej Kania je podnikatel a vizionář s inspirativním osobním příběhem. To naše počáteční rozhodování o investici do JK Education výrazně ovlivnilo. Chtěli jsme investovat do něčeho, čemu věříme a co nám dává smysl a zároveň podpořit českou firmu, která má ambici vyrůst do nadnárodních rozměrů. Důkladnou znalost segmentu vzdělávání hodláme zúročit i do budoucna, protože jsme přesvědčeni, že podobné investice, které mají pozitivní společenský dopad, jsou v CEE regionu mimořádně důležité,“ vysvětluje Andrea Ferancová Bartoňová, zakládající partnerka ESPIRA Investments. A doplňuje, že v hledáčku jejich investorského zájmu jsou aktuálně například tzv. edtech firmy (oblast vzdělávacích technologií).

„Po třech letech synergické spolupráce dochází k plánovanému zhodnocení investice našeho finančního partnera, který nám až dosud pomáhal se strategickým vedením, přinášel nám nové kontakty a finanční a manažerské poradenství,“ komentuje aktuální dění Ondřej Kania, majitel a výkonný ředitel JK Education, a dodává: „naším cílem je připravovat studenty na úspěšný život a měnit je v lídry se smyslem pro samostatnost a odpovědnost. ESPIRA Investments nám výrazně pomohla v naplňování našich byznysových plánů, navíc díky mimořádné osobní angažovanosti celého jejich týmu získaly naše aktivity nové impulzy, a za to jim patří obrovské poděkování.“

Na přípravě a realizaci exitové strategie se podílely zkušené právní týmy Squire Patton Boggs a HKDW HOLASEK, celá transakce byla vypořádaná 7. září 2021. Po dohodě obou stran se kupní cena, dílčí parametry ani finanční detaily nebudou zveřejňovat.

ESPIRA Investments

ESPIRA Investments je fond private equity, který investuje do malých a středních podniků ve střední Evropě. Fond investuje jeden až tři miliony eur na jednu společnost převážně formou růstového kapitálu. Součástí investiční strategie je podpora společností, v nichž působí na řídících pozicích jak muži, tak i ženy. ESPIRA vyhledává podnikatele a podnikatelky, kteří úspěšně vedou svůj podnik a zachovávají si nadšení pro další růst. Filozofií ESPIRY je stát podnikatelům po boku a svými zkušenostmi a kapitálovou investicí jim pomoci plnit podnikatelské sny. Mezi investory fondu ESPIRA se řadí Evropský Investiční Fond, zakládající partnerky společnosti ESPIRA Investments Andrea Ferancová Bartoňová a Emília Mamajová, rodinné investiční společnosti a další lokální i mezinárodní investoři.

Zdroj informací

ESPIRA Investments s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

18. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.6559 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál