Laboratoř Nadace Vodafone zná vítěze svého akcelerátoru pro rok 2021

Laboratoř Nadace Vodafone zná vítěze svého akcelerátoru pro rok 2021

Osmý ročník akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone ve spolupráci se soutěží Nápad Roku poznal svého vítěze. Ocenění Sociální startup roku si v pondělí 13. září převzali zakladatelé aplikace VR Vitalis. Ta prostřednictvím virtuální reality pomáhá pacientům po úrazech a operacích s rychlejším přístupem k rehabilitaci. V současné době má k dispozici deset cvičících modulů s různým zaměřením a pilotním testováním prošly stovky pacientů. Tvůrci projektu od Laboratoře obdrželi mimo ocenění také šek na třicet tisíc korun, které jim pomohou v dalším vývoji. Do 17. října jsou také otevřené přihlášky do 9. ročníku Laboratoře, který odstartuje v listopadu 2021.

“Všechny projekty, které prošly Laboratoří, udělaly velký kus práce. V průběhu celého roku stráveného v akcelerátoru jsme viděli, jak se posouvají mílovými kroky vpřed. Věříme, že každý z nich zanechá ve společnosti stopu a bude opravdu prospěšným. Vítězem se však může stát jen jeden, a právě tým VR Vitalis nejvíc naplňuje všechna hodnocená kritéria,” komentuje projektový manažer Laboratoře Nadace Vodafone Jan Fencl.

“Pro nás je to obrovská motivace a závazek náš produkt dal rozvíjet. Doufám, že toto ocenění nám otevře možnosti do dalších léčebných zařízení, kde bude virtuální realita pomáhat pacientům," říká spolumajitelka VR Vitalis Jana Trdá.

Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone současně úzce spolupracuje se soutěží Nápad roku. Ta pomáhá zejména svou širokou sítí mentorů, investorů a také dlouholetými zkušenostmi. Díky tomu všichni finalisté bojovali nejen o šek, ale i o potenciální přízeň kapitálu, který by jim pomohl s dalším rozvojem. Odborníci a mentoři z Laboratoře vybírali vítěze z pěti finalistů na základě třech kritérií. Těmi byly sociální dopad, tedy komu projekt pomůže přímo i nepřímo, udržitelnost celého projektu – jeho budoucnost, možnosti financování a byznys model a to, do jaké míry přináší inovace v oblasti technologií a komunikace.

Bez čekání a bez nudy

Vítězná aplikace VR Vitalis je již zavedenou formou rehabilitačního cvičení ve virtuální realitě pro pacienty s různými diagnózami. Již dnes ji využívají některé lázeňské areály a její tvůrci jednají i s dalšími možnými klienty z řad fyzioterapeutů, nemocnic, lázní nebo domovů pro seniory, kterým aplikace může pomoci nahradit chybějící fyzioterapeuty. Aktuálně má k dispozici 10 cvičících modulů zaměřených na kognitivní funkce, rehabilitace horních končetin, nácvik chůze, ale i relaxace a další.

Nastavení celé aplikace zabere jen pár minut. Lze v ní vybrat polohu, v jaké bude člověk cvičit, jazyk a následně ještě prostředí. Cvičit tak lze v parku, ve vesmíru nebo nad mořem. Do budoucna tvůrci aplikace připravují také administrační systém pro fyzioterapeuty, kde bude možné pacientům nastavovat a vybírat cvičení a analyzovat jejich postup. Současně připravují cloudovou verzi s časovým předplatným.

“V Česku potřebují rehabilitaci zhruba 3 miliony lidí ročně. Čekací doby jsou přitom až osm týdnů. Většina těch, kteří potřebují cvičit, čeká velmi dlouho, a navíc je to nebaví. Cvičení ve virtuální realitě je však vtáhne a pohltí, což mimo jiné pomáhá potlačit i bolest. Již dnes nám chodí pozitivní zpětné vazby od pacientů i odborníků a občas navrhují také doporučení pro zlepšení. Do budoucna chceme, aby si mohli vybrat pacienti s širokým spektrem diagnóz a pro aplikaci plánujeme stovky možností cvičení,” doplňuje Trdá.

Další ročník už v listopadu

Laboratoř Nadace Vodafone právě teď přijímá přihlášky do 9. ročníku akceleračního programu. Uzávěrka je 17. října. Z došlých projektů bude vybráno TOP 10, které se zúčastní listopadového bootcampu, na kterém porota vybere nejvýš 5 projektů, které vstoupí do Laboratoře. Tam na ně čekají konzultace s mentory, 100 000 Kč pro každý tým a podpora Nadace Vodafone. Nový ročník tak odstartuje dva týdny po uzavření přihlášek, v listopadu 2021.

Zdroj informací

Nadace Vodafone a NejBusiness.cz

Datum

16. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

3. března 2024

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám...

Reklama

Page generated in 1.2355 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál