Accolade expanduje ve Španělsku a v Polsku: Investice za téměř 2 mld. Kč

Accolade expanduje ve Španělsku a v Polsku: Investice za téměř 2 mld. Kč

Severní a severozápadní Polsko se stalo novým cílem mezinárodního investora Accolade. Investice přesahující 50 milionů eur bude směřovat do dvou nových lokalit, ve kterých vyrostou moderní průmyslové parky šetrné k životnímu prostředí. Města Elbínek (Elbląg) a Koszalin mají výhodnou pozici poblíž moře a významných přístavů a také důležitých silničních tras. Noví nájemci jako například firmy DPD a AutoStore si již pronajali své místo v nově plánovaných průmyslových parcích.

„Západní Pomořansko díky své poloze přitahuje mnoho investorů, včetně firem ze Skandinávie a Německa, a stává se atraktivním místem pro trh s komerčními nemovitostmi. Koszalin je po Štětíně, ve kterém je Accolade velmi aktivní, druhým největším městským centrem vojvodství a městem s velkým potenciálem pro ekonomický rozvoj. Park v Koszalinu bude proto skvělou příležitostí pro společnosti, které se chtějí rozvíjet v Pomořansku, a zároveň nabídne výhody umístění ve speciální ekonomické zóně Słupsk. Na druhé straně se kvůli plánovaným projektům v infrastruktuře bude rozvíjet také Elbląg. Stavba kanálu na Vistula Spit umožní lodím vplout do oblasti Vislové laguny i přístup do přístavu Elbląg. Díky svým univerzitám obě města nabízejí přístup ke kvalifikované pracovní síle", komentuje expanzi Michał Białas, ředitel Accolade Polsko.

V Koszalinu vyrostou na pozemku o rozloze 78 311 m² také dvě nové průmyslové budovy o celkové ploše 41 000 m². Mezinárodní společnost AutoStore, která se zabývá robotickými technologiemi a vynalezla a nadále rozvíjí Cube Storage Automation, špičkové řešení pro plnění objednávek, si již pronajal téměř 14 000 m² a v prvním kvartálu 2022 se přestěhuje do budovy B.

Moderní park třídy A v Koszalin bude mít výhodnou polohu, pouhých 5 minut jízdy od rychlostní silnice S6. Koszalin má stejně jako Elbínek přes 100 000 obyvatel a je to druhé největší město Západopomořanského vojvodství. Kromě toho, že se park nachází jen 3 kilometry do centra města, je jen kousek od Baltského moře se skvělým spojením do Německa a Skandinávie. Leží asi 30 minut jízdy od přístavu v Kolobřehu a hodinu od letiště Štětín Goleniow. Nájemci také ocení blízkost důležitých silnic do Berlína a Kaliningradu.

V Elbínku Accolade investuje do výstavby dvou moderních hal o celkové ploše 20 000 m². Jedna z budov o rozloze 2000 m² má již od dubna 2022 nájemce, dopravní a logistickou společnost DPD.

Park v Elbínku se nachází jen 5 kilometrů od centra města a 35 minut jízdy od významného polského přístavu Gdaňsk. Elbínek je druhé největší město Varmijsko-mazurského vojvodství a kromě toho, že je město samo průmyslovým centrem, leží u modernizovaných státních silnic do Varšavy a Krakova, a především do ruského Kaliningradu. Ten je vzdálen pouhých 110 kilometrů.

Podobně výhodnou polohu však bude mít i o něco větší park u západněji položeného města Koszalin. Oba projekty usilují o vysokou BREEAM certifikaci udržitelnosti, park v Koszalinu na úrovni “Excellent” a park v Elbínku na úrovni “Very Good”.

Zdroj informací

Accolade Holding, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

11. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1466 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál