Soutěž EY Podnikatel roku 2021 vyhlašuje nominační fázi 22. ročníku

Soutěž EY Podnikatel roku 2021 vyhlašuje nominační fázi 22. ročníku

Společnost EY odstartovala v těchto dnech již 22. ročník prestižní soutěže EY Podnikatel roku České republiky, která si i letos klade za cíl najít úspěšné tuzemské podnikatele s osobitým příběhem napříč všemi obory. Celostátní vítěz, který zaujme odbornou porotu nejen svými hospodářskými výsledky, ale především jako inspirativní podnikatelská osobnost, se opět utká i o titul EY Světový podnikatel roku na světovém finále v Monte Carlu v červnu 2022. Přihlášky a nominace je možné podávat do 21. října 2021.

Soutěž EY Podnikatel roku v České republice již 21 let objevuje výjimečné osobnosti, které katapultuje mezi světovou byznysovou elitu. Podnikatele, kteří mají silnou vizi, odvahu postavit se výzvám čelem a motivaci vydat se dosud neprošlapanými cestami. Vedle hlavního vítěze, EY Podnikatele roku České republiky, ocení porota každoročně ty nejúspěšnější podnikatele také v krajích a v rámci slavnostního galavečera udělí ceny v kategoriích:

  • EY Technologický podnikatel roku
  • EY Začínající podnikatel roku
  • EY Společensky prospěšný podnikatel roku

Hlavní mediální partner soutěže, Česká televize, udělí Cenu České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění, jejímž cílem je ocenit osobnosti, které se vedle své podnikatelské činnosti aktivně věnují podpoře kultury nebo zvelebování veřejného prostoru. Čtenáři deníku MF DNES a iDNES.cz, hlavního spoluorganizátora soutěže, pak i letos vyberou nejlepší podnikatelský příběh.

„Za předchozích 21 let jsme měli možnost poznat neuvěřitelné množství inspirativních podnikatelských příběhů. Ačkoliv mnoha podnikatelům přinesl uplynulý rok řadu těžkostí a složitých výzev, ty úspěšné v mnohém posílil a posunul. Jsem přesvědčena, že i letos, možná více než kdy předtím, bude mít porota nelehký úkol vybírat z plejády těch, kteří krizi nejen ustáli, ale dokázali svůj byznys akcelerovat, transformovat a přiblížit se tak podnikatelům světového formátu,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v ČR a vyzývá i širokou veřejnost, aby se nebála sama nominovat ty, o kterých si myslí, že uznání a ocenění zaslouží.

„Co mi soutěž EY Podnikatel roku přinesla? Občas si člověk potřebuje připomenout, že to, co dělá, dává smysl. A tohle mě i mému týmu dodalo spoustu energie pro další růst“, říká Josef Průša ze společnosti Prusa Research, držitel titulu EY Podnikatel roku 2020 České republiky, který již tradičně, jako vítěz posledního ročníku, usedne do čela odborné poroty a pomůže hledat svého následovníka. Spolu s ním budou o vítězi rozhodovat i další držitelé titulu EY Podnikatel roku České republiky, jako například Oliver Dlouhý (Kiwi.com), Radka Prokopová (Alca plast), Eduard Kučera (AVAST Software) nebo Zbyněk Frolík (LINET Group).

V současné době je EY Podnikatel roku jediná světově uznávaná soutěž svého druhu, která se pravidelně vyhlašuje již ve více než padesátce zemí na šesti kontinentech. V loňském ročníku dorazilo jen v České republice více než 350 nominací, celkově se přihlásilo 146 podnikatelů ze 126 firem. Firmy všech soutěžících dosahovaly obratů v hodnotě 21 miliardy korun, měly celkový zisk ve výši 1,34 miliardy korun a jejich společnosti zaměstnávaly přes 6 450 lidí.

Hlavním partnerem soutěže se od tohoto ročníku nově stává Česká spořitelna.

„Pokud platí, že jsou banky krví ekonomiky, jsou podnikatelé jejím srdcem. Silný podnikatelský duch, odvaha a odhodlání jsou jedněmi z klíčových podmínek prosperity celé společnosti. Jsem velmi rád, že se Spořitelna stává partnerem Podnikatele roku právě v době, která je pro řadu podnikatelů velmi složitá. Ocenění v tak prestižní celosvětové soutěži totiž nejenom ukazují, že silné a skvělé podnikatelské nápady přicházejí také z Čech, ale především jsou povzbuzením a inspirací pro spoustu lidí, kteří s podnikáním teprve začínají a těch potřebuje Česká republika nyní co nejvíce,“ říká Tomáš Salomon, předseda představenstva, který se zároveň stává členem poradního sboru soutěže a bude se spolupodílet na výběru úspěšných podnikatelů pro nominaci do jednotlivých kategorií.

„Být lepší, dělat věci jinak, vidět dál a pokoušet se o nemožné v opravdu složitých momentech. To jsou výzvy, kterým jsme čelili zejména v uplynulém roce. Je pro nás ctí, že i letos budeme moci být u vyhlášení prestižní soutěže EY Podnikatel roku,“ uvádí generální ředitel společnosti BMW Czech Republic s.r.o., Federico Izzo, která je již tradičním partnerem soutěže.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv, nejlépe prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách www.podnikatelroku.cz, kde je k dispozici rovněž přihláška pro podnikatele. Na stejném webu jsou k dispozici také podrobnosti k jednotlivým soutěžním kategoriím, pravidlům, hodnoticím kritériím či složení jednotlivých porot. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2021.

Porota se řídí mezinárodně platnými pravidly EY a neomezuje se při hodnocení a výběru vítězů pouze na ekonomická data. Naopak, hodnocení zohledňuje mimo jiné osobnost soutěžícího, jeho čestnost a poctivost, strategickou orientaci či inovace a dopad jeho podnikání.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2021 České republiky, spolu s vítězi v dalších kategoriích, bude slavnostně vyhlášeno 1. března 2022. Vítěz bude reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále, které se uskuteční 8. – 10. června 2022 v Monte Carlu.

Partneři soutěže EY Podnikatel roku 2021

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2021 je BMW Czech Republic s.r.o. Hlavním partnerem soutěže je Česká spořitelna a.s. Partnerem soutěže je společnost SAP. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a zpravodajský portál Info.cz. Soutěž podporují agentura CzechInvest a Asociace společenské odpovědnosti. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

Zdroj informací

Ernst & Young, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

8. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.8402 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál