Síťové řešení Huawei CloudFabric 3.0 pro datová centra získává cenu Frost & Sullivan

Síťové řešení Huawei CloudFabric 3.0 pro datová centra získává cenu Frost & Sullivan

Technologický lídr Huawei si v letošním roce připisuje další úspěch. Za své síťové řešení hyperkonvergovaných datových center CloudFabric 3.0, které společnost nedávno představila na konferenci Huawei Industrial Digital Transformation Conference 2021, obdržela ocenění „Global Technology Leadership Award 2021“ od mezinárodně uznávané analytické společnosti Frost & Sullivan. Prestižní cenu získala Huawei za bezkonkurenční výkon a špičkové technologie síťového řešení.

Společně s rostoucím tempem digitální transformace ve firemním sektoru stoupá poptávka po datových centrech vybavených takovými síťovými řešeními, která by byla schopna zajistit vyšší výpočetní výkon a posílit tak rozvoj inovací a konkurenceschopnost jednotlivých podniků. Podnikatelé však často bojují se zásadním problémem – běžné sítě datových center jsou náchylné ke ztrátě paketů, přičemž ztráta pouhých 0,1 % již může snížit výpočetní výkon o celou polovinu.

Vzhledem k intenzivnějšímu využívání datových center a rychlejšímu nasazování nových služeb se metody poloautomatických operací a údržby (O&M) na bázi běžných softwarově definovaných sítí (SDN) postupně stávají nepraktickými. To je dáno i tím, že vysoký počet scénářů spojených s novými službami klade neustále vyšší požadavky na otevřenost sítě a na schopnosti modelu „síť jako služba“ (Network as a Service – NaaS).

„Abychom zrychlili datový tok a zlepšili výpočetní výkon, společnost Huawei nepřetržitě investovala do výzkumu bezeztrátového Ethernetu a sítí autonomního řízení. Podařilo se nám tak uvést do praxe například řešení pro plně bezeztrátový Ethernet, plně automatizovanou správu celého životního cyklu a model NaaS pro všechny scénáře,“ prohlásil Leon Wang, prezident pro sekci sítí datových center ve společnosti Huawei.

„Je pro nás velkou ctí, že si síťové řešení hyperkonvergovaných datových center od Huawei odnáší toto ocenění. V budoucnosti budeme i nadále prosazovat přístup zaměřený na zákazníka a investovat do technologických inovací, abychom si udrželi vedoucí postavení na globálním trhu a vytvořili větší hodnotu pro naše zákazníky,“ dodal Wang.

Síťové řešení hyperkonvergovaných datových center Huawei CloudFabric 3.0 může maximalizovat datový tok a efektivitu zpracování. Jeho architektura byla navržena tak, aby plně využila celkový potenciální výpočetní výkon díky následujícím faktorům:

• Plně bezeztrátový Ethernet: Přirozená náchylnost Ethernetu ke ztrátě paketů je problém trvající 40 let. Huawei proto vytvořil inovativní algoritmus iLossless, který umožňuje přesné řízení rychlosti v reálném čase. Algoritmus zajistí nulovou ztrátu paketů v rámci Ethernetu a pomáhá využít výpočetní výkon na 100% úrovni.

• Automatická správa celého životního cyklu: CloudFabric 3.0 od společnosti Huawei dává vzniknout vůbec první síti autonomního řízení L3, která pro správu inovativně využívá technologie digitálních dvojčat, graf znalostí a modelování velkých dat. Výhody spojené s tímto řešením zahrnují schopnost poskytování nových služeb během několika sekund, lokalizaci chyb během několika minut a proaktivní detekci až 90 % síťových rizik.

• Síť jako služba (NaaS) se všemi scénáři: CloudFabric 3.0 zcela poprvé sjednocuje model síťových prvků (NE) a poskytuje více než 1 000 druhů rozhraní pro programování síťových aplikací (API), centralizovanou správu zařízení od různých dodavatelů a harmonizaci sítí s různými cloudovými řešeními. To také zkracuje dobu nasazení heterogenních sítí napříč cloudy z měsíců na dny a dobu zavádění nových služeb z několika měsíců na pouhý týden.

Řešení CloudFabric 3.0 od Huawei využívá již více než 12 000 firem ve 140 zemích a regionech a urychlilo inovaci v řadě sektorů, zejména ve finančních institucích, mezi poskytovateli internetových služeb (ISP), poskytovateli cloudových služeb a telekomunikačními operátory.

Zdroj informací

Huawei Technologies (Czech) s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

7. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.5041 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál