DEPO Ventures znovu pořádá konferenci Engaged Investments

DEPO Ventures znovu pořádá konferenci Engaged Investments

Již potřetí pořádá investiční skupina DEPO Ventures konferenci Engaged Investments. Letos se uskuteční 5. října v coworkingovém prostoru HubHub Paláce ARA v Praze. Jejím cílem je zvýšit zájem o investování do startupů a přinést ambiciózním mladým projektům z Evropy potřebný kapitál. Konference Engaged Investments současně přivítá regionální finále největší startupové akce Startup World Cup & Summit (SWCS), kde se nejzajímavější startupy z V4 utkají o účast v European Continental Finale.

Mimo to však budou její součástí workshopy a přednášky o investování do startupů, o které se postarají experti z oboru. Například investor a zakladatel Brand Embassy Vít Horký, andělský investor Paul G. Putz, partner Mavericks Legal Tomáš Ditrych a tři další významná jména startupové scény.

„Obě konference se vzájemně doplňují. Engaged Investments lze navíc brát jako vstupní bránu do startupového investování v předvečer SWCS. Pevně věříme, že se nám k regionálním startupům podaří přilákat nové zájemce a zajímavým projektům ze střední a východní Evropy (CEE) pomůžeme získat potřebný kapitál na urychlení jejich růstu a další rozvoj. A i díky tomu by se startupový trh v naší oblasti měl stát konkurenceschopnější,“ říká Jan Krahulík, venture partner DEPO Ventures.

Investoři „investorům“

Konference pořádaná pod taktovkou DEPO Ventures je jedinou akcí zaměřenou pouze na vzdělávání investorů o tom, jak startupy fungují. Ať už jsou jimi andělští investoři, lidé z řad středního a vyššího managementu nebo širší veřejnost, která je se startupovým světem obeznámena. Program zahrnuje workshopy, přednášky, ale i panelovou diskuzi a networking. Všechny jeho body si však kladou stejný cíl – naučit větší množství investorů v regionu střední a východní Evropy odvážnějšímu zhodnocování financí, což právě startupy představují.

„Vizí DEPO Ventures je vychovávat budoucí andělské investory, což je velký závazek a odpovědnost. I proto pořádáme právě takovou konferenci a celkově investory edukujeme. Pomáháme jim s výběrem příležitostí vhodných pro investování, zkracujeme pro ně procesy a propojujeme je se startupovou scénou v Evropě, ale i za oceánem. Tam je dnes pro startupy situace velmi dobrá a velkou část financí získávají v začátcích právě od andělských investorů. Toho chceme dosáhnout i u nás, kde zatím převládají venture kapitálové fondy, jež většinou v raných fázích neinvestují,“ dodává partner DEPO Ventures Petr Šíma.

Spolupráce s SWCS spočívá v tom, že na konferenci Engaged Investments bude regionální finále. Vybrané startupy z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska dostanou možnost bojovat o postup do celoevropského finále, které se uskuteční 6. října na SWCS. Tam budou následně bojovat o velké finále, které se koná v Silicon Valley, a také o půl milionu dolarů pro svůj projekt. Pro vítězství musí zakladatelé startupu předvést, co v nich je. A to v podobě obchodní prezentace, takzvaného pitche, před odbornou porotou.

DEPO Ventures

DEPO Ventures je investor pro rané startupy v regionu CEE opřený o andělskou komunitu. Spravuje andělské fondy, které umožňují investorům aktivní zapojení. Ve svém portfoliu má již 12 technologických firem.

Investiční skupina řídí také mezinárodní síť DEPO Angels, kde propojuje investory s kvalitními startupy a zjednodušuje jim celý investiční proces. Navíc zajišťuje výhodné syndikace, které umožňují investovat i nižší částky.

Vizí DEPO Ventures je naučit podnikatele a osoby s vysokým jměním, že investice do startupů by měly být přirozenou součástí portfolia každého investora.

Zdroj informací

DEPO VENTURES, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

7. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0576 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál