Tesla Medical má nové investory

Tesla Medical má nové investory

Investiční akcelerátor Soulmates Ventures rozšiřuje své aktivity v oblasti healthtech startupů. Spolu s Purple Ventures investuje do projektu Tesla Medical zabývajícího se neinvazivní léčbou močového měchýře a inkontinence prostřednictvím neuromodulace mozku. Po aktuálním investičním kole přesáhla hodnota startupu jednu miliardu korun. Celková investice se od vzniku projektu přehoupla přes hranici 100 milionů korun. Tým Tesla Medical s novými investory nyní zvažuje vstup na americkou burzu NASDAQ.

Technologická společnost Tesla Medical se od roku 2014 zabývá neurohackingem neboli neuromodulací mozku. Pracuje na vývoji technologické platformy pro neinvazivní léčbu chronických onemocnění, mezi které patří například hyperaktivní močový měchýř, inkontinence a další v dnešní době poměrně častá onemocnění. „Na jaře jsme dokončili třetí klinickou studii naší metody, která potvrdila předešlé výborné výsledky, ať už jde o účinnost či bezpečnost neuromodulace mozku,“ uvádí zakladatel a CEO Tesla Medical Lukáš Doskočil a dodává: „V tuto chvíli bylo nutné najít investora, který by pomohl s dalším rozvojem projektu a případným vstupem na americký akciový trh. S investory se zaměříme na optimalizaci stávajícího byznys modelu tak, aby odpovídal požadavkům trhu. Naším cílem je dostat léčebnou metodu co nejefektivněji k pacientům. Hyperaktivním močovým měchýřem totiž trpí přes 16 % obyvatel. To je více než 1,6 milionu pacientů v ČR. Brzy nás čeká rovněž publikace v odborných časopisech.”

Investice v řádech desítek milionů korun

Soulmates Ventures a Purple Ventures se připojili k dřívějším investorům, jimiž jsou Venture Capital Partners a skupina Xenocles. „O správnosti investice nás přesvědčily klinické zkoušky s excelentními výsledky, vyřešené patenty, podrobné analýzy trhu i konkurence a srovnání s invazivními metodami a medikamenty,“ vysvětluje Hynek Sochor, zakladatel a předseda představenstva skupiny Soulmates Ventures, která se stala lídrem investičního kola Série A. Spolu s Purple Ventures se na investici podílí v řádech desítek milionů korun. Celková investice do projektu se tak dostala za hranici 100 milionů korun. „Věříme v zásadní posun léčby inkontinence v podání Tesla Medical. V následujících měsících budeme bedlivě sledovat rozvoj aktivit a očekáváme, že se námi vložená investice do Tesla Medical v následujících 7 letech více než zdesetinásobí," uvádí Jan Staněk z Purple Ventures.

Řešení Tesla Medical má potenciál využití nejen v nemocnicích a u lékařů, ale ve hře jsou také možnosti domácí samoléčby. „Řešení Tesla Medical přináší naději pro chronicky nemocné pacienty. V rozvíjení moderních léčebných přístupů vidím velký přínos pro celý zdravotní systém a jsem rád, že se mohu na takové investici podílet,” říká Matouš Polák, člen investičního boardu Soulmates Ventures.

Cesta do Spojených států

S novou investicí v zádech má Tesla Medical velké plány a globální ambice. „V léčbě inkontinence pomocí neinvazivní neuromodulace mozku je řešení Tesla Medical nejdále na světě. Řešení obtíží pomocí této moderní léčebné metody bude rovněž dostupné pacientům ve Spojených státech, což je zásadní pro případný vstup na burzu NASDAQ, která je druhá největší na světě a zároveň klíčová pro medicínské startupy,” přibližuje jednu z možných strategií pro budoucnost Tesla Medical zakladatel Lukáš Doskočil s tím, že by se Tesla Medical stala teprve druhou českou společností, jejíž akcie by se obchodovaly na této burze.

„Naši odborníci začínají s přípravou go-to-market strategie, která je nyní klíčová. Vedle využití metody v Česku a Evropě je zásadní uplatnění také ve Spojených státech, které jsou, vzhledem ke své velikosti a otevřenosti novým léčebným metodám, klíčovým trhem,“ dodává Hynek Sochor. Vstup na burzu v USA by mohl být bránou k tomu, aby mohla Tesla Medical cílit na větší počet investorů. „Zdravotnictví je klíčové pro všechny vyspělé světové země. Vzhledem k dosavadním výsledkům metody a velikosti cílového trhu tak není nereálné, že stojíme u zrodu dalšího českého jednorožce, tedy startupu s valuací ve výši jedné miliardy dolarů,“ uzavírá Sochor. O tom svědčí také fakt, že se běžná valuace konkurenčních firem při vstupu na burzu NASDAQ pohybuje na úrovni 400 milionů dolarů. Například valuace konkurenta Axonics Inc., který na NASDAQ vstupoval v roce 2018 v podobné kondici, se dnes pohybuje nad úrovní 3 miliard dolarů.

Soulmates Ventures

Soulmates Ventures je zelený akcelerátor a venture kapitálová společnost soustředící se na udržitelné, zelené a technologické inovace. Spolu s investičním fondem a inkubátorem tvoří ekosystém pro udržitelnou budoucnost. Pomocí strategických partnerství posouvají Soulmates Ventures zelené technologické inovační projekty z fáze ověřeného MVP do rostoucího a škálovatelného byznysu, který je v případě potřeby připraven na růst na globálním trhu nebo na vstup velkého investora. Soustředí se na oblasti vzduch, voda, energie, mobilita, vzdělání, zdraví, potravinářství a zemědělství a cirkulární ekonomika. Společnost řídí Hynek Sochor a Václav Gregor.

Zdroj informací

Tesla Medical a NejBusiness.cz

Datum

6. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.3073 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál