Vasky rozšiřují výrobu do slovenského Partizánského

Vasky rozšiřují výrobu do slovenského Partizánského

Necelý měsíc po rozšíření výroby a vybudování nového logistického centra v areálu Svit ve Zlíně oznamuje česká značka obuvi Vasky další expanzi. Výrobou poprvé překračují hranice, a to k nejbližším sousedům na Slovensko do Partizánskeho. Podařilo se jim najít místo podobné Zlínu, kde má poctivé ševcovské řemeslo silnou tradici, založil ho český obuvník Jan Antonín Baťa. Hlavním důvodem vybudování nové výroby je udržení kvality jednotlivých bot při stále rostoucí poptávce. Díky rozšíření mohou Vasky nově vyrábět až 15 000 párů měsíčně.

Jedny boty = práce 12 zkušených ševců

I přes maximální úsilí a nasazení všech zaměstnanců je poptávka po Vaskách vyšší než jejich výrobní kapacity. Protože třiadvacetiletý zakladatel značky Václav Staněk odmítá automatizaci výroby, trvá na udržení nastolené kvality, a najít vhodné kapacity v České republice je čím dál tím těžší, rozhodl se expandovat na Slovensko. To Vaskám pomůže dále rozvíjet a zlepšovat služby pro české i slovenské zákazníky. „Budování nové výroby v areálu Svit ve Zlíně bylo prvním krokem. Rychle nám ale došlo, že bude třeba překročit další milník. Jsme stále česká značka se srdcem ve Zlíně a lidský dotek i ruční výroba jsou nadále našimi prioritami. Partizánske nám nyní ale pomůže uspokojit rostoucí poptávku a zároveň neslevit z našich hodnot,” vysvětluje významný podnikatelský krok Václav Staněk. Zákazníci se tak mohou dál těšit na boty, které vydrží dlouhé roky, a kdy každému páru věnuje péči a mnohaleté zkušenosti 12 šiček či ševců.

Partizánske alias Baťovany

Partizánske je město na Slovensku, které založil před 2. světovou válkou bratr Tomáše Bati Jan Antonín Baťa. Po svém zakladateli se město dokonce pár let jmenovalo Baťovany. Je tak od počátku městem bot a se Zlínem vykazuje mnoho podobností. „Přetrvávající tradice a ševcovské řemeslo mě přesvědčily o tom, že jsme místo pro první překročení hranic vybrali správně. Zlín a Partizánske se spojují jako v době, kdy u nás obuvnictví vzkvétalo. A ač to jsou jiná místa, směr Vasek zůstává stejný. Ruční výroba bot, u kterých víte, kdo a kde je vyrobil” popisuje Staněk. V Partizánskem se budou nejdříve šít svršky bot, poté se tam budou vyrábět tenisky a do budoucna i další modely. Všechny boty se za zákazníky ale stále vydávají ze Zlína, kde je nové velké logistické centrum.

Zdroj informací

Vasky trade s.r.o., NejBusiness.cz a eMoravia.cz

Datum

3. září 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.6515 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál