PNS před letošními Vánoci roznese do domácností přes 100 miliónů letáků

PNS před letošními Vánoci roznese do domácností přes 100 miliónů letáků

První novinová společnost (PNS), která je kromě distribuce tisku také významným hráčem na trhu distribuce letáků, očekává letos nárůst počtu letáků dodaných v předvánočním období do tuzemských domácností. Počet letáků se podle předběžných odhadů oproti loňskému roku zvýší o zhruba 12 procent (10,8 miliónů kusů).

Loňská sezóna byla i v oblasti podnikání PNS nestandardní. S přestávkami byla kromě supermarketů, lékáren, drogerií a dalších vybraných prodejen většina obchodů uzavřena, což se projevilo i na sníženém zájmu jejích zákazníků propagovat své zboží prostřednictvím letáků v běžném množství.

„Standardně před Vánocemi roste zájem obchodníků o distribuci letáků přibližně o 50 procent. Loni to bylo ale jen o 20 procent více než v jiných obdobích roku. Podle objednávek, které jsme prozatím od zákazníků získali, by se letos měl trh pomalu dostávat zpět na obvyklé hodnoty z doby před pandemií. Konkrétně to pro letošní předvánoční období znamená roznos téměř jedenácti miliónů letáků navíc,“ říká Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva První novinové společnosti a.s.

Stejně jako v minulých letech bude nejvíce letáků distribuováno v Moravskoslezském kraji, v Praze a v Jihomoravském kraji. Největší podíl z hlediska segmentu prodávaného zboží mají prodejci potravin.

První novinová společnost a.s.

První novinová společnost a.s. (PNS) je největším distributorem tisku na českém trhu. Zajišťuje distribuci celostátních i regionálních deníků, časopisů, neperiodických publikací a doplňkového sortimentu na prodejní místa. PNS jako největší alternativní poštovní operátor v České republice také distribuuje letáky a listovní zásilky. Tiskem a doplňkovým zbožím zásobuje téměř 14 000 prodejních míst po celé republice šest dní v týdnu. Vytváří tak nejhustší síť prodejních míst v Evropě. Společnost vznikla v roce 1992, její historie ale sahá až do roku 1953. PNS disponuje rozsáhlými možnostmi distribuční sítě pro doručení tiskovin do schránek, prodejní sítě tiskovin a doplňkových produktů, kterou nabízí pro využití širokému spektru obchodních partnerů.

Zdroj informací

První novinová společnost a.s. a NejBusiness.cz

Datum

24. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0814 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál