Odložená platba PlatímPak zrychluje

Odložená platba PlatímPak zrychluje

Equa bank ještě více zrychlila vyřízení žádosti o odloženou platbu PlatímPak. Rozšiřuje i počet e-shopů, kde je možné díky PlatímPak nakoupit. Nově je k dispozici také e-shopům, které využívají platební bránu ThePay. Odloženou platbu začala Equa bank nabízet e-shopům a jejich zákazníkům loni v květnu jako první česká banka.

Češi využívají stále více pro financování svých on-line nákupů odložené platby. Jednou z nejpopulárnějších metod odložených plateb je PlatímPak od Equa bank. „Jejím prostřednictvím zákazníci e-shopů financují stále větší nákupy. Například v červenci 2021 se průměrná výše odložené platby v porovnání s červnem zvýšila o 19 %. V červenci se tak průměrná objednávka hrazená odloženou platbou PlatímPak vyšplhala na 3 250 Kč,“ řekla Kateřina Tauchmanová, e-commerce Products Manager, Equa bank.

Roste i počet e-shopů, které ji svým zákazníkům nabízí – je to již přes 8 000 e-shopů. Nakoupit tak lze opravdu vše – od oblečení přes kosmetiku, drogerii, hračky, nábytek a doplňky do domácnosti, vybavení pro kutily až třeba po on-line kulturu. Seznam e-shopů je k dispozici na webových stánkách www.PlatimPak.cz. Zájemci zde naleznou také informace o právě probíhajících akcích a novinkách - například o aktuální akci s nejlevnejsinabytek.cz, kde má zákazník při využití PlatímPak dopravu do konce srpna zdarma.

PlatímPak mohou svým zákazníkům nabídnout e-shopy využívající platformu Shoptet, platební bránu ComGate nebo přímo přes API rozhraní a nyní nově i další platební bránu ThePay. Mezi e-shopy nabízející odloženou platbu PlatímPak patří například Möbelix, XXXLutz, Mironet či nově ispace.cz, nejlevnejsinabytek.cz a Triola.

Rychlé schválení

Platit pomocí PlatímPak je velmi jednoduché. Zákazník e-shopu si vybere zboží, vloží ho do virtuálního košíku a u „pokladny“ si zvolí jako platební metodu PlatímPak. Zadá nezbytné minimum údajů a Equa bank žádost během desítek vteřin vyhodnotí. Equa bank toto schvalování nyní ještě více urychlila – z průměrné doby vyhodnocení 16,2 na 14,3 vteřiny. Zákazník e-shopu má tak obratem k dispozici rozhodnutí o platbě. Banka následně pošle zákazníkovi e-mailem potvrzení o tom, že je zboží zaplaceno a platební instrukce k následné úhradě odložené platby.

Zákazník pak dostane zboží, které si může v klidu prohlédnout, vyzkoušet a zkontrolovat. A buď si ho nechá a zaplatí za něj Equa bank do 30 dnů, nebo ho obchodníkovi jednoduše vrátí a bance nic neplatí. PlatímPak je zdarma, zákazník zaplatí pouze za zboží. A samozřejmě – PlatímPak mohou využít všichni zákazníci e-shopů, služba není určena jen pro klienty Equa bank.

„PlatímPak neustále vylepšujeme na základě zpětné vazby jak od našich zákazníků, tak od našich partnerů z řad e-shopů. On-line žádost se snažíme co nejvíce zjednodušovat, a proto jsme například z žádosti odstranili off-line možnost ověření, jež poptávalo pouhé 1 % uživatelů. Další novinky pak chystáme na říjen,“ uvedla Kateřina Tauchmanová, e-commerce Products Manager, Equa bank.

Díky PlatímPak je možné pořídit si on-line zboží či služby až do výše 25 000 Kč za jeden nákup – a to i opakovaně. Pokud zákazník nezaplatí bance objednávku do 30 dnů, může požádat o převedení na pravidelné měsíční splátky.

Zdroj informací

Equa bank a.s. a NejBusiness.cz

Datum

24. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1254 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál