Skupina RAJA rozšiřuje své působení

Skupina RAJA rozšiřuje své působení

Skupina RAJA podepsala akviziční smlouvu se společností AURELIUS. V sedmi evropských zemích tak přebírá společnost Viking a její pobočky Office Depot Europe. Akvizice skupině umožní obsloužit více než 2,2 milionů zákazníků v Evropě a dosáhnout obratu 1,6 miliardy EUR.

Společnost RAJA GROUP, přední evropský výrobce obalových materiálů a kancelářských potřeb, oznamuje, že uzavřela akviziční dohodu se společností AURELIUS. Převezme tak obchodní aktivity společnosti Viking, včetně jejich provozních operací Office Depot Europe v 7 evropských zemích, a to ve Velké Británii, Irsku, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Nizozemsku a Belgii.

Společnost Viking, ikonická značka v e-commerce portfoliu firmy Office Depot Europe, je významným evropským hráčem v B2B distribuci kancelářských potřeb a nábytku. Firma zaměstnává přibližně 1500 lidí a generuje příjmy téměř 500 milionů EUR.

RAJA Group urychluje svůj evropský rozvoj

RAJA Group působí v 18 evropských zemích a zaměstnává 3000 lidí a je předním evropským distributorem obalových materiálů. Díky akvizici společností JPG, Mondoloffice a Kalamazoo v roce 2019 se stala také významným hráčem na trhu kancelářských potřeb a nábytku. Zamýšlená akvizice je součástí strategie plánovaného růstu, rozšiřování zákaznické základny a diverzifikace produktů. Skupina RAJA tak bude moci výrazně posílit svou pozici na evropském trhu.

„Akvizice představuje velkou strategickou příležitost k posílení naší pozice v Evropě, zejména v těchto sedmi zemích, kde již působíme s dceřinými společnostmi skupiny RAJA. Zároveň významně posílíme naši přítomnost na lokálních trzích a splníme si naše ambice na trhu kancelářských potřeb a vybavení. Tento krok odpovídá strategické vizi stát se globálním partnerem evropských společností od start-upů až po velké nadnárodní společnosti, a zároveň posílí naše partnerství s celosvětově známými značkami“, prohlásila Danièle Kapel-Marcovici, generální ředitelka skupiny RAJA.

Viking, hlavní hráč v oblasti kancelářských potřeb a vybavení

Společnost Viking, založená v USA v roce 1960, vstoupila na evropský trh v roce 1990, nejprve ve Velké Británii a poté rozšířila svou činnost po celé Evropě. Díky vyspělým technikám marketingového katalogu přinesla společnost revoluci v distribuci kancelářských potřeb. Díky konceptu „fanatického zákaznického servisu“ a vysoké úrovni zákaznických služeb si společnost vybudovala loajalitu zákazníků a povědomí o značce. Společnost Viking, kterou získala společnost Office Depot v roce 1998 a v roce 2017 ji převzal AURELIUS, je dnes významným hráčem na trhu kancelářských potřeb a vybavení pracovišť.

Obě převzaté společnosti se sídlem v holandském Venlo obsluhují 1,2 milionu zákazníků v Evropě a mají dvě velká distribuční centra v německém Großostheimu a britském Leicesteru. Takto významná akvizice umožní skupině RAJA v nadcházejících letech další růst a pevnou základnu pro rozvoj působení v Evropě. Skupině umožní obsloužit více než 2,2 milionů zákazníků v Evropě a dosáhnout obratu 1,6 miliardy EUR.

„Viking má více než třicetiletou zkušenost působení na evropském trhu a výborně rozumí potřebám a očekávání svých zákazníků. Zaměstnanci společnosti Viking a skupiny RAJA sdílejí hodnoty podnikatelského ducha a kultury zákaznických služeb, díky kterým nám pomohli k úspěchu. Využitím našeho know-how k rozvoji mezinárodních zákazníků a schopnosti implementovat synergie v oblasti nákupu, marketingu a prodeje, společně s JPG, Mondoloffice a Kalamazoo a dceřinými společnostmi skupiny RAJA, chceme znovu dosáhnout ziskovosti a růstu společnosti Viking. Společně vytvoříme ještě silnější tým, který pomůže skupině RAJA dosáhnout na pozici nejlepšího partnera pro evropské společnosti,“ řekla Danièle Kapel-Marcovici, generální ředitelka skupiny RAJA.

Raffael Reinhold, generální ředitel společnosti Office Depot Europe prohlásil: „Velmi nás těší příležitosti, které nám tato akvizice do skupiny RAJA nabízí. RAJA je úspěšná rodinná firma a představuje pro nás skvělou základnu pro budoucnost našeho podnikání s dobrým potenciálem pro spolupráci a další rozvoj. Strategické sladění s klíčovými trhy a aktivitami učinilo naše podnikání pro skupinu RAJA atraktivním a nadále poskytuje skvělou pozici pro další posílení společného podnikání.“

Transakce podléhá schválení orgány pro hospodářskou soutěž a očekává se, že bude uzavřena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021.

Zdroj informací

Rajapack s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

22. srpna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2944 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál