Portu Gallery nabídne první výtisk „Heřmanky“ z roku 1961

Portu Gallery nabídne první výtisk „Heřmanky“ z roku 1961

První investiční online galerie Portu Gallery nabídne investorům unikátní set prvního výtisku stokoruny z roku 1961 i s návrhy. Úpis v hodnotě 3,25 milionů začne ve čtvrtek 19. srpna. Historicky nejdéle platná bankovka na našem území je odborníky označována jako jedna z vůbec nejhezčích na světě. Součástí úpisu jsou první dva vytištěné exempláře s podpisem tehdejšího ministra financí Júlia Ďuriše i autentická skica autora bankovky Františka Heřmana.

„Legendární socialistickou zelenou stokorunu jsme nosívali v peněženkách celých 32 let. Prošla s námi Pražským jarem, normalizací, Sametovou revolucí i rozdělením společného státu. Je tak neodmyslitelně spjata s historií Československa. Jedná se o opravdový unikát a jsme rádi, že se nám jej pro Portu Gallery podařilo získat a nabídnout našim investorům,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery.

Slavná zelená stokoruna vzešla z celkem 38 návrhů, které do soutěže dorazily. Její autor, František Heřman, byl vojenský důstojník a amatérský výtvarník z Tábora. Předlohou pro družstevnici mu byla jeho vlastní manželka. Za vítězný honorář ve výši 10 tisíc korun pořídil pan Heřman dětem piano. Vítězství v soutěži mu přineslo prestiž a slávu v jeho domovském městě Táboře. Spoluobčané často chodili k autorovi slavné stokoruny „Heřmanky“, jak se jí lidově přezdívá, pro podpis. František Heřman navrhl i řadu odznaků, diplomů nebo plakátů pro armádu. Jeho práce si cenili například v dalekém Japonsku, kde v důchodu vystavoval a prodával obrázky jezdců na koních.

Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení. V listopadu 2019 Portu přišlo s dětskými investičními účty. Ty se sníženým poplatkem, jen 0,25 % ročně, umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat. Na podzim 2020 Portu spustilo platformu opPORTUnity, na které umožnilo investorům účastnit se velmi úspěšné emise akcií Pilulka na pražské burze. Portu má nyní již více než 54 000 uživatelů.

Zdroj informací

Portu Gallery s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

22. srpna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0955 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál