Společnost Sony slaví zisk sedmi ocenění EISA Awards 2021

Společnost Sony slaví zisk sedmi ocenění EISA Awards 2021

Společnost Sony s velkou hrdostí oznamuje, že kvalita a inovativnost jejích produktů opět získala při udílení vysoce uznávaných cen Expert Imaging and Sound Association Awards ocenění. Společnost Sony získala celkem sedm ocenění v oblasti digitálního zobrazování, mobilních technologií a domácích projektorů, včetně ocenění pro ‚fotoaparát roku‘ za model Alpha 1, ‚multimediální chytrý telefon roku‘ za model Xperia 1 III a ‚projektor pro domácí kina‘ pro model VPL-VW590ES.

Kompletní seznam produktů Sony, které získaly ocenění:

• EISA fotoaparát roku 2021-2022: Alpha 1
• EISA foto/video fotoaparát 2021-2022: Alpha 7S III
• EISA standardní objektiv 2021-2022: FE 50mm F1.2 GM
• EISA širokoúhlý objektiv 2021-2022: FE 14mm F1.8 GM
• EISA širokoúhlý zoomový objektiv (full-frame) 2021-2022: FE 12-24mm F2.8 GM
• EISA multimediální chytrý telefon roku 2021-2022: Xperia 1 III
• EISA projektor pro domácí kina 2021-2022: VPL-VW590ES

EISA fotoaparát roku: Alpha 1

Díky modelu Alpha 1 už nemusí fotografové řešit tradiční dilema a volit mezi rozlišením a rychlostí, protože tenhle fotoaparát nabízí obojí. Jeho srdcem je fullframový skládaný obrazový snímač Exmor RS™ CMOS s 50,1 MP a procesor BIONZ XR™, který se stará o bleskurychlé zpracování dat, jež umožňuje sériové snímání rychlostí až 30 sn. / s s nepřerušovaným zobrazením bez blackoutu elektronického hledáčku. Závěrka s duálním pohonem umožňuje synchronizovat blesk až do 1/400 s a elektronická závěrka umožňuje synchronizaci až do 1/200 s. Model Alpha 1 byl navržen jako jeden z nejuniverzálnějších fotoaparátů vůbec a nabízí špičkové vlastnosti pro záznam videa s rozlišením až 8K (7680x4320) 30p a 10bitovým záznamem videa 4:2:0. Je vybaven nejnovějšími a nejrychlejšími technologiemi pro přenos dat, umožňuje práci na profesionální úrovni a rozšiřuje možnosti fotografování v režimu dálkového snímání. Představuje tak tu nejlepší volbu pro náročné profesionály.

EISA foto/video fotoaparát: Alpha 7S III

Fotoaparát Alpha 7S III poskytuje úžasnou kvalitu videa v rozlišení 4K bez jakýchkoli kompromisů. Fotoaparát se může pochlubit 12,1megapixelovým fullframe obrazovým snímačem BSI Exmor R™ CMOS, který poskytuje vynikající výkon při vysoké citlivosti rozšiřitelné až na ISO 409 600 a minimalizuje rolling shutter efekt. Technologie Full Pixel Readout rovněž umožňuje pořizovat mimořádně ostré a čisté videozáznamy bez průměrování pixelů. V kvalitě 4K/60p může fotoaparát nahrávat více než hodinu v režimu zpomaleného záznamu a k dispozici jsou také režimy 4K/120p a Full HD/240p. Fotoaparát nabízí 10bitový záznam s vzorkováním barev 4:2:2. Dokáže také odesílat 16bitová data ve formátu RAW do kompatibilního rekordéru přes HDMI. LCD displej typu 3.0, který lze vyklápět do strany, stejně jako špičkový elektronický OLED hledáček s 9,44 miliony bodů, vám umožní dosáhnout dokonalé kompozice a sledovat snímaný objekt. V neposlední řadě dosáhnete při tvorbě videa optimálního pracovního procesu díky technologii S-Cinetone, plné konektivitě HDMI pro nahrávání i zpracování videa, spolehlivému automatickému ostření s jedinečnými technologiemi Sony Real-time tracking a Eye AF, které jsou ideální pro sólové natáčení nebo malou produkci.

EISA standardní objektiv: FE 50mm F1.2 GM

Tento unikátní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností kombinuje kvalitu obrazu a výjimečnou světelnost F1.2 s pozoruhodně kompaktní a lehkou konstrukcí. Jeho nově vyvinutá kruhová clona s 11 lamelami a extrémně asférické členy XA (extreme aspherical) se dohromady starají o nádherný bokeh. Čtyři lineární XD motory (extreme dynamic) zajišťují rychlý a precizní autofokus a sledování. Navíc je objektiv FE 50mm F1.2 GM vybaven clonovým kroužkem, u nějž je možné přepnout buď na tichý chod nebo na cvakání, takže se ideálně hodí pro fotografování i nahrávání videí. Tento objektiv nabízí tvůrcům dokonale funkční nástroj pro fotografování portrétů, svatebních fotografií, nahrávání videí a mnoho dalšího.

EISA širokoúhlý objektiv: FE 14mm F1.8 GM

Tento extrémně kompaktní ultra širokoúhlý objektiv s velkou clonou a pevnou ohniskovou vzdáleností spojuje nejnovější optickou konstrukci se špičkovými výrobními technologiemi. Ty daly vzniknout ultra širokoúhlému rectilineárnímu 14mm F/1.8 objektivu, který se stejně dobře nosí v terénu, jako se používá ve studiu. Kompaktní rozměry a hmotnost však nijak neubírají na vysoké kvalitě obrazu a spolehlivosti potřebné v náročných podmínkách. Objektiv FE 14mm F1.8 GM od Sony podává výjimečné výkony při fotografování krajiny, noční krajiny, architektury, ale také při nahrávání videí. Devítilamelová clona a optické členy XA přispívají k atraktivnímu bokehu a lineární motory XD se postarají o přesné automatické ostření.

EISA Širokoúhlý zoomový objektiv (full-frame): FE 12-24mm F2.8 GM

Tento ultraširokoúhlý zoomový objektiv s vysokou světelností je opravdu úchvatný, protože nabízí výjimečný optický výkon s velice působivou ostrostí po celé ploše snímku i při nastavení maximální světelnosti. Vděčí za to z části také největšímu XA členu, který kdy byl vyroben. Objektiv je také neuvěřitelně kompaktní, uvážíme-li, že poskytuje zorný úhel 122° a maximální světelnost clony F2.8. Vysoká kvalita zpracování objektivu FE 12-24mm F2.8 GM zahrnuje také fluorovou povrchovou úpravu předního optického členu, která odpuzuje vodu a olej. Lineární motory XD se starají o rychlý a přesný autofokus, díky němuž je tento objektiv užitečným nástrojem pro fotografy krajiny, tvůrce videí, stejně jako pro fotožurnalisty.

EISA Multimediální chytrý telefon roku: Xperia 1 III

Xperia 1 III byla vyvíjena ve spolupráci s odborníky, kteří se podíleli na vzniku fotoaparátů série Alpha, jež jsou známé pro svou špičkovou technologii automatického ostření. Tento model nabízí rychlé a přesné kontinuální automatické ostření (AF) u všech objektivů a technologii Real-time Eye AF. Kromě toho je Xperia 1 III jako první telefon na světě vybavena variabilním teleobjektivem, který doplňuje snímač Dual-PD a 4K HDR OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Xperia 1 III představuje sofistikovanou sadu funkcí pro fotografy, kteří usilují o dokonalé výsledky. Xperia 1 III je vybavena funkcí Real-time Tracking, jež umožňuje uživatelům zachytit i ty nejobtížnější, rychle se pohybující objekty s přesným zaostřením. Model využívá algoritmy založené na umělé inteligenci a snímač 3D iToF pro měření vzdálenosti. Funkce Real-time Tracking dokáže přesně detekovat objekt, zaostřit na něj a pokračovat v jeho sledování, i když se na okamžik ocitne mimo záběr. Tyto vlastnosti doplňuje první variabilní teleobjektiv na světě použitý v chytrém telefonu ve spojení se snímačem Dual PD, který dosahuje ohniskové vzdálenosti až 105 mm, a díky snímači Dual PD zajišťuje rychlé automatické ostření. Při přepínání mezi 70 mm a 105 mm dojde k okamžité úpravě zaostření, aby bylo možné rychle zachytit krásu detailu. Xperia 1 III také umožňuje dosáhnout ohniskových vzdáleností 16 mm a 24 mm pro větší tvůrčí flexibilitu při fotografování.

Kromě špičkových funkcí fotoaparátu přináší Xperia 1 III bohatou paletu integrovaných funkcí, které propojují komunitu Xperia s jejími vášněmi. Ať už se jedná o fotografy, audiofily, milovníky filmů, hráče nebo tvůrce videí, nová generace řady Xperia 1 obohacuje uživatelský zážitek o bezpočet nových multimediálních funkcí – včetně plnohodnotných stereofonních reproduktorů, 3,5mm konektoru pro sluchátka, technologie 360 Reality Audio, dále také nových a zdokonalených funkcí Game Enhancer.

EISA projektor pro domácí kino: VPL-VW590ES

Projektor VPL-VW590ES s nativní lampou 4K a svítivostí 1 800 lm je skutečným univerzálem pro domácí kino, přináší čistotu obrazu v kvalitě 4K, intenzivní kontrast a jasné a přesné barvy, které očekáváte od prémiových projektorů pro domácí kina. Nabídne neuvěřitelně čistý zážitek ze sledování v HDR díky využití obrazového procesoru „X1™ pro projektory“, který staví na technologii využívané televizory Sony. Ta zde byla optimalizována pro charakteristiky promítaného obrazu. Díky ‚Dynamic HDR Enhancer‘ můžete sledovat obsah v kvalitě 4K HDR přesně podle původního záměru tvůrce. Projektor je vybaven procesorem „X1™ pro projektory“, který optimalizuje kvalitu HDR obrazu pomocí dynamického mapování tónu dynamic tone mapping. Dynamický rozsah byl ještě rozšířen díky zintenzivnění odstínů černé barvy přesným ztlumením světelného zdroje a současným zvýrazněním světlých míst, a to vše u každého snímku zvlášť.

Sony

Společnost Sony Corporation je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií a zodpovídá za elektronické výrobky a řešení (EP&S) ve skupině Sony. Řídí se základními filozofiemi Kando a Anshin. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od domácí zábavy, zvuku a hudby, fotografie a spotřební elektroniky až po mobilní komunikace.

Zdroj informací

Sony a NejBusiness.cz

Datum

18. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1535 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál