Mikroinvestice do nemovitostí táhnou

Mikroinvestice do nemovitostí táhnou

Více než 50 milionů korun dosud proinvestovalo 10 tisíc uživatelů prostřednictvím projektu Investown.cz, který umožňuje od letošního dubna investovat drobným investorům do rezidenčních nemovitostí. S Českou spořitelnou, která ve společnosti od loňského roku drží minoritní podíl, nyní Investown.cz pracuje na propojení s nejpoužívanějším bankovnictvím George. Tím nabídne možnost mikroinvestování více než 1,8 milionu klientů této bankovní aplikace.

Společnost Investown.cz spustila mikroinvestice do bytů na konci letošního dubna a klientům od té doby vyplatila zisky za více než 300 tisíc korun. „Nemovitosti jsou v Česku všeobecně považovány za zajímavou investici a my ji přiblížili lidem, kteří nemají k dispozici pro investování statisíce korun. Zájem o několikanásobně předčil naše očekávání. Průměrná výše investované částky na jednoho uživatele se blíží pěti tisícům korun. S přibývajícími nemovitostmi roste i částka, kterou každý měsíc investorům vyplácíme,“ uvádí spoluzakladatel a CEO Investownu Alan Pock s tím, že na konci září by tato částka měla přesáhnout dalších 400 tisíc korun.

V průběhu letošního července společnost představila mobilní aplikaci pro zařízení s operačním systémem iOS a Android. „Novou aplikací dáváme lidem nemovitosti do jejich kapsy. Naše jednoduchá a přehledná aplikace na investování je tak důležitým krokem, jak zvýšit komfort stávajících uživatelů a umožnit zapojení dalším. V tuto chvíli si mohou klienti vybírat z dvacítky investičních příležitostí, zejména v Praze, Brně, Plzni, Chomutově či Mostě. Postupně budou přibývat další nemovitosti napříč celou Českou republikou. Jejich výnos ve všech případech převyšuje hodnotu čtyř procent,“ vysvětluje Pock.

V dalším kroku je plánované propojení s Georgem

Investown vedle průběžné akvizice nových bytů intenzivně pracuje na projektu ve spolupráci s Českou spořitelnou. „V Investownu jsme od samého začátku viděli velký potenciál a projekt skvěle zapadá do naší strategie pomáhat klientům k větší prosperitě. Během následujících měsíců chceme možnost mikroinvestic do nemovitostí umožnit klientům přímo v našem bankovnictví George,“ vysvětluje lídr programu Seed Starter Jiří Skopový a na závěr dodává: „Právě napojení startupů na naši zákaznickou bázi je největší přidanou hodnotou, kterou mladým firmám přinášíme. Pro řadu z nich je to mnohem důležitější než samotná finanční investice. Tu mohou získat jednoduše u celé řady investorů.“

Seed Starter

Program Seed Starter hledá podnikatelské záměry se silnou vizí a hodnotou pro zákazníky. Program nabízí investici do majetkového podílu ve fázi tzv. seedu, profesionální inkubaci a širokou síť partnerů a zákazníků, se kterými dokáže startupy propojit a pomoci jim se vstupem na reálný trh. Partnerem programu je inovační společnost Unicorn Attacks. Seed Starter cílí na české i zahraniční startupy, které by v ideálním případě mohly mít synergický efekt s Českou spořitelnou. Některé úspěšné startupy budou své produkty následně nabízet prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě České spořitelny.

Investown.cz

Investown.cz je nová finanční technologie, která zprostředkovává možnost mikroinvestic do nemovitostí, bez nutnosti mít na účtě miliony. Cílem startupu Investown.cz je, aby měl každý přístup k ziskům z nemovitostí a mohl si tak efektivně a bezpečně zhodnocovat svoje peníze. Stačí se přihlásit do aplikace Investown.cz, vybrat si nemovitost, do které lze vložit částku již od 500 Kč a už další měsíc vám přijde poměrná část nájmu. Vše probíhá online, do 5 minut a bez starostí, o nemovitosti a nájemce se stará náš tým.

Zdroj informací

Česká spořitelna, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

17. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.239 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál