Kanadský olympijský výbor vsadil na analýzu dat a vyplatilo se

Kanadský olympijský výbor vsadil na analýzu dat a vyplatilo se

O devět příček na konečné jedenácté místo se v hodnocení národů na letošních Olympijských hrách v Tokiu zlepšili kanadští olympionici. Místo čtyř zlatých medailí z Rio de Janeira získala Kanada v Japonsku dokonce sedm a celkově vybojovala 24 cenných kovů. Značnou zásluhu na tom má i čtyři roky staré rozhodnutí, kdy Kanadský olympijský výbor (COC) uzavřel partnerství se společností SAS, lídrem v oblasti analýzy dat a umělé inteligence (AI).

Společnost SAS poskytla kanadským sportovcům nejpokročilejší dostupnou datovou technologii, která jim pomohla zlepšit jejich výkonnost. COC byla prvním národním olympijským výborem, který vytvořil dlouhodobé partnerství s analytickou společností a využívá analýzu dat pro sportovce i jejich trenéry k dosažení maximálních výkonnostních výsledků.

„Toto partnerství nového druhu mění hru ve vysoce výkonnostním sportu. SAS, jako přední světová analytická společnost, nám poskytla technologie a odborné znalosti potřebné při rozhodování, které je založené na datech s cílem zvýšit výkony našich sportovců. Z této spolupráce jsme nadšení,“ uvedl Chris Overholt, generální ředitel a generální tajemník Kanadského olympijského výboru.

„Těší nás, že naše společnost mohla vstoupit do partnerství s COC a pomoci Kanadě získat další medaile na letošní olympiádě. S pomocí našich analytických nástrojů se podařilo posunout kanadské olympijské sportovce na novou úroveň tréninkového a výkonnostního potenciálu. Tím, že využívají přístup založený na datech, vytvářejí předpoklady pro další úspěch na příštích Olympijských hrách v Paříži,“ doplnil Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Zdroj informací

SAS a NejBusiness.cz

Datum

17. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.6121 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál