Podvodníci ruší účty na Instagramu, jak je ochránit?

Podvodníci ruší účty na Instagramu, jak je ochránit?

Asi jste zaznamenali ve světových médiích, že na Instagramu se rozmohly služby, které za poplatek zruší komukoli účet. Službu provozují scammeři, kyber podvodníci, kteří dokáží účty nejen zrušit, ale jinou službou za vysoký poplatek zase obnovit. Na vlastní kůži tuto aktivitu zdokumentovali například novináři z tech magazínu Motherboard.

Analytici společnosti Kaspersky tyto aktivity monitorují a připravili doporučení, jak v případě takového podvodu postupovat.

"Instagram se stal velmi důležitou sociální sítí a zrojem příjmu pro umělce nebo influencery s velkým počtem followerů. Proto právě Instagram přitahuje podobné typy podvodníků, kteří se na popularitě jiných snaží vydělat. Zjistili jsme, že nejde o jednu konkrétní skupinu, z blokování účtů na Instagramu se stala rozšířená služba. A nový způsob digitálního napadení," říká Anna Larkina, bezpečnostní analytička společnosti Kaspersky. Kaspersky se snaží tyto podvodníky identifikovat a zajistit blokaci jejich stránek.

Podle Larkina tým Instagramu na vyření problému intezivně pracuje. Pokud zmizí zrovna váš účet, doporučuje neplatit podvodníkům a řešit problém oficiální cestou.

1. Zablokování Instagramového účtu je osobní a nepříjemné. Zkuste se ale obrnit trpělivostí a podniknout kroky k nápravě.

2. Ofoťte si obrazovku s případnými hrozbami nebo nabídkami na odblokování. Kontaktujte podporu sociální sítě se všemi důkazy o podvodu. Nejste v tom sami, podpora sociální sítě vám pomůže.

Zdroj informací

Kaspersky a NejBusiness.cz

Datum

15. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1126 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál