PNS hospodařila ve 2. čtvrtletí roku 2021 s kladným EBIT výsledkem ve výši 650 tisíc korun

PNS hospodařila ve 2. čtvrtletí roku 2021 s kladným EBIT výsledkem ve výši 650 tisíc korun

Pozitivního hospodářského výsledku dosáhla společnost poté, co od druhé poloviny roku 2020 zavedla zásadní restrukturalizační opatření. PNS zajišťuje předplatné, adresnou distribuci zásilek a neadresnou letákovou distribuci.

„Na pozitivním hospodářském výsledku se podílí především získání nových zákazníků ve všech oblastech činnosti, z čehož vyplývá meziroční navýšení výnosů. Dále je to revize cen služeb u stávajících zákazníků, úspora nákladů na „last mile“ vlivem realizované optimalizace distribuční sítě a v neposlední řadě také úspora nepřímých nákladů,“ říká Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva První novinové společnosti a.s.

Společnost se také významným způsobem zapojuje do hledání nových obchodních příležitostí, které je schopna v rámci své činnosti nabídnout stávajícím i novým zákazníkům. Nedávno například zahájila testovací prodej CBD produktů působících na bázi konopí ve více než 70 prodejnách tisku po celé České republice. Na přelomu dubna a května realizovala pak První novinová společnost pilotní projekt na podporu prodeje vybraných titulů časopisů. V současné době dokončuje studii rozvoje svých služeb v rámci prostředí e-commerce.

První novinová společnost a.s.

První novinová společnost a.s. (PNS) je největším distributorem tisku na českém trhu. Zajišťuje distribuci celostátních i regionálních deníků, časopisů, neperiodických publikací a doplňkového sortimentu na prodejní místa. PNS jako největší alternativní poštovní operátor v České republice také distribuuje letáky a listovní zásilky. Tiskem a doplňkovým zbožím zásobuje téměř 14 000 prodejních míst po celé republice šest dní v týdnu. Vytváří tak nejhustší síť prodejních míst v Evropě. Společnost vznikla v roce 1992, její historie ale sahá až do roku 1953. PNS disponuje rozsáhlými možnostmi distribuční sítě pro doručení tiskovin do schránek, prodejní sítě tiskovin a doplňkových produktů, kterou nabízí pro využití širokému spektru obchodních partnerů.

Zdroj informací

První novinová společnost a.s. a NejBusiness.cz

Datum

13. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2329 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál