Nová česká aplikace mění IP kameru Axis na mixážní studio

Nová česká aplikace mění IP kameru Axis na mixážní studio

Společnosti Axis Communications a CamStreamer představují novou aplikaci s názvem CamSwitcher App, která slouží jako mixážní studio k přepínání mezi videozdroji a vytvoření jediného výstupu, a to v reálném čase. Stačí aplikaci nahrát do IP kamery Axis, a bez potřeby dalšího zařízení si uživatel může sestavit vlastní internetové vysílání s programem, kde kombinuje živé streamy až z pěti IP kamer a předem nahranými videoklipy a podkresovou hudbu.

Aplikace CamSwitcher App je nový přírůstek na aplikační platformě pro síťové kamery Axis (ACAP). Dokáže přepínat mezi videostreamy  až z pěti kamer Axis, anebo mezi živým přenosem a předtočenými klipy, uloženými na SD kartě v kameře. Uživatel si zároveň může zvolit zdroj audia a v reálném čase vytvořit kompletní video- a audiopřenos. Přepínat mezi jednotlivými zdroji lze buď manuálně, automaticky s pomocí předdefinovaných playlistů anebo přes API příkazy.

Kompletní mixážní studio v IP kameře

Nainstalovat lze aplikaci CamSwitcher App do IP kamer Axis s procesorem řady ARTPEC-6 nebo vyšší – například modely AXIS V5925 a V5938, které jsou přímo určené pro live streaming. Další IP kamery, které mají sloužit jako zdroje videa a audia, musejí disponovat minimálně procesorem ARTPEC-5 a využívat jako hlavní profil formát H.264. Aplikace zpracovává RTSP videostreamy z připojených IP kamer a přepíná mezi nimi. Navíc umožňuje libovolně mixovat audio- a videoklipy uložené na SD kartě kamery. S použitím aplikace CamStreamer App pak lze výsledné video streamovat na libovolnou platformu, jako jsou například YouTube, Facebook a další. Uživatelské rozhraní CamSwitcher App navíc vývojáři navrhli tak, aby aplikaci bylo možné snadno ovládat nejen z počítače, ale i z mobilního telefonu či tabletu.

Různé způsoby použití pro tvůrce videoobsahu

Ke spuštění vlastního internetového vysílání tak nyní stačí jen málo: jedna „hlavní kamera“ Axis připojená k internetu, na níž jsou nahrané aplikace CamStreamer App a CamSwitcher App, a případně další samostatné kamery připojené k síti. Typickým příkladem využití může být přímý přenos ze sportovní akce, kdy lze s pomocí aplikace přepínat mezi různými záběry, připojit vhodnou audiostopu, jako například živý komentář, a během přestávek pouštět reklamní klipy uložené na kameře. Možností použití této sestavy je ale mnohem víc: například při prezentaci turistických atrakcí, hotelových rezortů, kulturních akcí a jiných společenských událostí.

Mezi klíčové vlastnosti aplikace CamSwitcher App pro kamery Axis patří:

• řešení kompletně integrované v kameře,
• kompatibilní s modely Axis s procesorem ARTPEC-6 a vyšším (externí kamery minimálně s ARTPEC-5),
• integrace živých streamů až z 5 IP kamer a A/V klipů uložených na SD kartě,
• jednoduché ovládání z mobilního telefonu,
• automatické nebo manuální přepínání,
• ovládání přes API příkazy,
• tvorba playlistů,
• možnost přehrávání A/V klipů.

Aplikace CamSwitcher App je k dispozici jako software pro kamery Axis za jednorázovou cenu 359 eur.

Na ukázku funkcí aplikace CamSwitcher App v živém YouTube streamu se můžete podívat zde.

Co vše lze dokázat s aplikacemi od CamStreameru přímo v kameře Axis, můžete vidět na příkladu vysílání ze sportovního utkání zde.

Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu.

CamStreamer

CamStreamer je český vývojář aplikací exkluzivně pro IP kamery Axis. Nabízí celou řadu aplikací, které umožňují přímo v kameře zpracovat video ještě dříve, než opustí kameru. Jeho nejstarší a nejrozšířenější aplikace je CamStreamer App, která umožňuje nákladově efektivní a uživatelsky přívětivé streamování video obsahu z kamery přímo na internet, bez nutnosti použití dalšího hardwaru. CamStreamer dále nabízí aplikaci CamOverlay App, která umožňuje přidávat do videí v reálném čase dynamickou grafiku z online zdrojů. Novým přírůstkem do rodiny CamStreamer aplikací je CamSwitcher App, což je jednoduché mixážní studio uvnitř kamery, které dokáže automatizovaně či manuálně vysílat z kamery více audio a video zdrojů a střídat je. Aplikace CamStreamer používají tisíce jednotlivců, organizací a televizních společností po celém světě pro video streamy z rekreačních oblastí, monitorování počasí, kulturní vysílání, vzdělávací programy, sportovní akce a další. Kromě využití v oblasti živého vysílání jsou aplikace také využívány pro integrace do podnikových kamerových sítí, kde dokáží řešit řadu automatizačních úkonů či zobrazovat ve videu data z externích systémů. Pro tento účel CamStreamer vyvinul speciální aplikaci – CamScripter App.

Zdroj informací

Axis Communications a NejBusiness.cz

Datum

13. srpna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.356 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál