Faitův realitní fond Jet Industrial Lease poprvé nakupoval

Faitův realitní fond Jet Industrial Lease poprvé nakupoval

Realitní fond finančníka Igora Faita Jet Industrial Lease uskutečnil nákupem průmyslového areálu v Německu svou první akvizici. Ve švábském Grosskötzu sídlí tradiční výrobce zahradní techniky AL-KO a výrobce komponent pro automotive ALOIS KOBER.

K podpisu transakční dokumentace došlo ve středu 28. července 2021, vlastníkem nemovitostí se stal ze 100 % fond Jet Industrial Lease podfond SICAV. Transakce se uskutečnila formou asset dealu. „Jedná se o byznys model sale & leaseback obvyklý v západních zemích, kdy nemovitostní zázemí podniků vlastní, spravuje a rozvíjí specialista na reality, zatímco vlastník podniku se věnuje pouze podnikání. Vidíme v něm velký potenciál jak pro investory, tak pro průmysl, který si tímto krokem uvolní aktiva k podnikání," říká finančník Igor Fait.

Akvírovaný areál o rozloze 42 000 m² leží nedaleko dálnice A8 a je téměř ze 100 % pronajat. Jeho pronajímatelné plochy tvoří mix moderních výrobních, office, skladových a R&D ploch s potenciálem k dalšímu developmentu na ploše cca 8 200 m². „Konkrétní představa o dalším rozvoji areálu vyplyne z budoucích studií, předpokládáme ale, že bychom mohli v areálu realizovat další výstavbu o užitné výměře deset až patnáct tisíc m²,“ říká výkonný ředitel fondu Pavel Drabina.

Stávajícími nájemci areálu jsou společnosti AL-KO KOBER SE a jejich divize zahradní techniky AL-KO Geräte GmbH, společnost ALOIS KOBER GmbH a dále Empaios Real Estate GmbH, která v areálu zajišťuje služby facility managementu. AL-KO, původně rodinná firma s 90letou historií, měla v areálu sídlo již v šedesátých letech. V současném moderním areálu ve vysokém technickém i architektonickém standardu je umístěna jak centrála, tak i technologické centrum a výroba. „Kromě možností budoucího developmentu vidíme hlavní benefity transakce v tom, že setrvání v tomto areálu je pro nájemce klíčové, zejména s ohledem na jejich dlouholetou historii R&D a výroby v této lokalitě a na využití tamních vysoce kvalifikovaných lidských zdrojů,“ dodává Pavel Drabina.

Jedná se o první dokončenou akvizici fondu Jet Industrial Lease SICAV, od listopadu 2020 tým fondu prověřil na 250 příležitostí, z nichž aktuálně pracuje na deseti. Tři projekty v celkové hodnotě cca 80 milionů euro jsou přitom ve fázi exkluzivity a prověřování (Due Diligence). „Obecně se budeme s akvizicemi pohybovat v regionu střední Evropy, ve kterém se jako investiční skupina pohybujeme už téměř čtvrt století,“ uzavírá Pavel Drabina.

Transakce se uskutečnila ve spolupráci s mnichovskou pobočkou poradenské společnosti Colliers.

Background

Fond Jet Industrial Lease podfond SICAV pro kvalifikované investory se zaměřuje především na nákup nemovitostí od průmyslových společností, konkrétně těch bonitních s dlouhodobou perspektivou na trhu, v modelu sale & leaseback. Upisovací období fondu začalo 15. ledna 2021 a během prvního půl roku fond od investorů získal přes 1 milardu Kč. Očekávaný výnos otevřeného fondu s investičním horizontem 5 a více let se má pohybovat ve výši 8 % p. a.1, čtyři partneři Jet Investment včetně Igora Faita se na něm budou podílet v prvním roce zhruba 15% vkladem.

Spolu s private equity fondy Jet 1 a Jet 2 jde o třetí fond brněnské investiční skupiny Jet Investment, která za posledních pět let nashromáždila prostředky pro účely private equity investic ve výši 7,3 miliard Kč. Ve svých portfoliových společnostech zaměstnává přibližně 1 840 zaměstnanců. V posledních třech letech Jet Investment uskutečnil hned čtyři úspěšné divestice – společnosti LESS & TIMBER, KORDÁRNA Plus, BENET Automotive a MSV Metal Studénka.

Zdroj informací

Jet Investment, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

11. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.253 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál