FlixBus: Denně do Splitu, noční linka do Krakova

FlixBus: Denně do Splitu, noční linka do Krakova

FlixBus vychází vstříc zájmu cestujících a posiluje spoj z Prahy do Splitu tak, že bude od pondělí 9. 8. jezdit každý den. V úterý 10. 8. pak začne provoz noční linka z české metropole do historického Krakova. FlixBus aktuálně nabízí spojení z Prahy do více než dvou set míst v tuzemsku i zahraničí, z Brna téměř do sta destinací či z Ostravy do 58 lokalit.

Kouzlo Splitu

Obyvatelé České republiky opět s oblibou využívají autobusové spojení do Chorvatska. Proto FlixBus rozšiřuje pravidelnou linku tak, že bude z Prahy vyrážet od pondělí 9. srpna každý den v 16:55 s příjezdem do Splitu v 9:10 ráno. Zpátky se zelený autobus vrací v 21:10 a v Praze je v 13:45. Ceny jízdenek začínají na 1 249 Kč.

FlixBus nabízí další spoje do destinací na chorvatském pobřeží, nicméně není od věci strávit pár dní v samotném Splitu. Pravděpodbně není třeba zdůrazňovat návštěvu Diokleciánova paláce, rozsáhlého historického komplexu, tu asi nevynechá žádný návštěvník Splitu, stejně jako procházku po promenádě u moře. Kromě toho je možné např. zajít na pláž Bačvice, situovanou jen asi 10 minut pěšky od autobusového nádraží, nebo vyrazit lodí na ostrov Hvar, Brač či Vis.

Noční linkou do Krakova

Oblíbeným cílem cestovatelů z portfólia FlixBusu je také polský Krakov. Tam od úterý 10. srpna bude mířit noční autobus s odjezdem z pražského ÚAN Florenc čtvrt hodiny před půlnocí a  příjezdem do Krakova ráno v půl osmé. Linka staví v Brně, Ostravě a Katovicích. Zpátky vyráží v noci ve čtvrt na jedenáct a do české metropole přijede v šest ráno. Jízdenku je možné pořídit už od 329 Kč.

Krakovských zajímavostí je tolik, že výletníkům trvá minimálně dva dny navštívit alespoň ty základní. Rozhodně by neměli zapomenout na solné doly Velička (Wieliczka), které jsou nejkrásnější v Evropě a nacházejí se cca 20 kilometrů od Krakova. Dá se k nim dojet velmi snadno místním autobusem, cestra trvá půl hodiny. Je však třeba si dopředu rezervovat vstupenky, protože o tuto atrakci je mimořádný zájem.

Flix

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility stamiliony lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

Zdroj informací

FlixBus CZ s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

8. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3188 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál