ČS nemovitostní fond kupuje Panattoni Park Tychy DC1 v Polsku

ČS nemovitostní fond kupuje Panattoni Park Tychy DC1 v Polsku

ČS nemovitostní fond, obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny, kupuje Panattoni Park Tychy DC1 v Polsku. Hodnota nové akvizice činí přibližně 1,1 mld. Kč. Fond tak navyšuje počet vlastněných nemovitostí na 19.

„Polský logistický trh prochází enormním růstem. Expanzí na tento atraktivní trh tak ČS nemovitostní fond dále prohlubuje svoji sektorovou a regionální diverzifikaci, která je jádrem jeho nízkorizikové konzervativní nemovitostní alokace,“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Panattoni Park Tychy DC1 je prémiová logistická nemovitost, která byla kompletně dokončena v prvním čtvrtletí tohoto roku. Její součástí jsou zejména skladové prostory o celkové pronajímatelné ploše 53,9 tisíc m². Největšími nájemci logistického parku jsou nadnárodní společnosti Denso (vyrábějící např. klimatizační jednotky do automobilů) a HAVI (specializující se zejména na dodávky mezinárodním potravinovým řetězcům). Trojici největších nájemců uzavírá polská logistická a spediční společnost Regesta.

Nemovitost se nachází v atraktivní lokalitě polského hornoslezského regionu, která je druhou největší industriálně logistickou oblastí v celém Polsku a aktuálně tvoří 18 % z celkové nabídky industriálních ploch v zemi. Panattoni Park Tychy DC1 leží dva kilometry od silnice A44, která je napojena na páteřní dálnici A4 propojující polská města Krakov, Katowice a Vratislav s německou Chotěbuzí. Budova splňuje kritéria certifikace BREEAM Good.

ČS nemovitostní fond koupil nemovitost od společnosti BH INVESTMENT PROPERTY XIV LTD, společného podniku vedoucího developera logistických nemovitostí, společnosti Pannatoni Europe, a řecké investiční skupiny Bluehouse Capital. Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti CMS, TPA, Cushman & Wakefield a Arcadis.

Akvizicí Panattoni Park Tychy DC1 zvýšil ČS nemovitostní fond podíl industriálního sektoru ve svém portfoliu na 10 % a zároveň prohloubil svoji sektorovou a regionální diverzifikaci. Součástí portfolia fondu je nyní 19 nemovitostí s celkovou tržní hodnotou přes 32 mld. Kč. Do fondu investovalo ke konci května 2021 přes 96 tisíc podílníků, jeho výnos v roce 2020 dosáhl 2,2 % a za posledních 10 let v průměru cca 2,8 % ročně.

ČS nemovitostní fond byl založen v únoru 2007 a je největším a zároveň nejstarším českým realitním fondem. Je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní inflace a výnosem státních dluhopisů. Ve vlastnictví fondu je nyní osm nemovitostí v České republice, sedm na Slovensku a čtyři v Polsku.

Zdroj informací

ČS nemovitostní fond a NejBusiness.cz

Autor: Daniel Brabec, Jan Holinka

Datum

1. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

Reklama

Page generated in 1.4343 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál