eMan zakládajícím členem AAVIT

eMan zakládajícím členem AAVIT

Na jaře tohoto roku vznikla na podporu tuzemského IT sektoru Asociace pro aplikovaný výzkum v IT (AAVIT). Mezi její hlavní agendu patří například digitalizace státní správy či tvorba HDP v oblasti aplikovaného výzkumu. Pražský softwarový dům eMan je jedním ze zakládajících členů.

Členové AAVIT působí na celé škále segmentů od digitalizace, přes vývojářské aktivity až po výrobu speciálních průmyslových strojů. Společně si kladou za cíl podporovat veškeré zájmy společností i jednotlivců působících právě v aplikovaném IT výzkumu.

Nedílnou součástí aktivit asociace je pak podpora potřebné digitalizace státní správy, kde oborový experti dodají potřebné poradenství a know-how. Mimo jiné řeší i trh práce, tvorbu pracovních míst a jejich udržení.

eMan jako garant české digitalizace

Právě nyní, kdy koronavirová pandemie výrazně mění nejen globální ale i českou ekonomiku, je segment IT na vzestupu. Mnoho firem ale i státních institucí řeší digitalizaci, díky čemuž společnosti jako eMan mají čím dál více práce.

„Cítíme, že je potřeba dát celému našemu odvětví IT řád a jasná pravidla. Digitalizace může výrazně zefektivnit a zjednodušit řízení podniků i municipalit, a právě proto je potřeba tyto aspekty vysvětlovat a propagovat napříč celou českou společností,“ říká Michal Košek, provozní ředitel společnosti eMan.

Společnost eMan, mezi jehož klienty patří Škoda Auto, ČSOB, PPL, ČEZ nebo E.ON, loni dosáhla rekordních tržeb ve výši 175 milionů korun, letos počítá s překročením hranice 200 milionů korun. Zároveň v srpnu 2020 úspěšně vstoupila na pražskou burzu START.

Dalšími členy AAVIT jsou například Fermat, TopMonks nebo Kiwi Olivera Dlouhého.

eMan

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a související služby, jako jsou UI/UX design, podpora a servis, outsourcing IT specialistů a poskytování konzultací. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, energetiky, bankovnictví, pojišťovnictví, průmyslu a služeb. Kvalitu řešení tohoto softwarového domu potvrzují desítky získaných ocenění. eMan působí v České republice a ve Spojených státech amerických. Od roku 2020 jsou akcie společnosti volně obchodovány na trhu PX Start na Burze cenných papírů Praha na burze RM-Systém, kterou provozuje Fio banka.

AAVIT

Asociace aplikovaného výzkumu v IT podporuje zájmy lidí v sektoru informačních technologií. Členské firmy působí v řadě rozdílných oborových oblastí a zároveň jsou významnými zaměstnavateli i exportéry těchto služeb. Mezi hlavní zaměření asociace patří podpora digitalizace státní správy či tvorba a udržení pracovních míst v oblasti IT. Mezi členy patří například kiwi.com, eMan, Fermat nebo TopMonks.

Zdroj informací

eMan a.s. a NejBusiness.cz

Datum

31. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5188 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál