SAS spolupracuje s agenturou OSN na potírání sexuálního násilí

SAS spolupracuje s agenturou OSN na potírání sexuálního násilí

Společnost SAS, světový lídr v analýze dat a zavádění umělé inteligence, zahájil spolupráci s agenturou OSN zaměřenou na sexuální a reprodukční zdraví UNFPA v potírání sexuálního násilí. To je jedním z nejčastějších případů porušování lidských práv na světě. SAS bude spolupracovat na prevenci násilí s využitím dostupných informací a datové analýzy. V první fázi se spolupráce zaměří na odhalování sexuálního násilí ve východní Evropě a střední Asii.

„V rámci tohoto nového partnerství doufáme, že najdeme nové způsoby, jak pomocí dat a analytiky ukončit jeden z nejrozšířenějších případů porušování lidských práv - násilí, kterému jsou ženy a dívky vystaveny jednoduše kvůli svému pohlaví,“ říká Alanna Armitage, ředitelka UNFPA Regionální kancelář pro východní Evropu a střední Asii.

„Genderové násilí nezná sociální, ekonomické ani národní hranice. Celosvětově podle údajů Světové zdravotnické organizace zažila téměř každá třetí žena fyzické nebo sexuální násilí. Odhaduje se, že v Česku se tento údaj pohybuje okolo jedné pětiny. My s pomocí analýzy a umělé inteligence dokážeme zlepšovat firemní byznys, přispět k ochraně tropických deštných lesů a korálových útesů nebo podpořit fotbalové fanoušky při fandění jejich klubu. Věřím, že s našimi nástroji přispějeme i k potlačování sexuálního násilí,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Násilí založené na pohlaví má také nepříznivý ekonomický dopad. Odhaduje se, že celosvětově mohou náklady na násilí páchané na ženách činit zhruba dvě procenta globálního HDP. To odpovídá 1,5 bilionu dolarů, což je přibližně velikost kanadské ekonomiky.

Násilí založené na pohlaví má závažné fyzické a psychologické dopady a většina incidentů není nikdy hlášena policii ani jiným institucím. Identifikace rozsahu problému a získání kvalitních údajů je prvním krokem k jeho řešení.

SAS

SAS Institute je světovým lídrem v oblasti analytiky a AI. V současné době používá řešení SAS více než 83 000 společností a institucí ve 147 zemích, včetně 92 společností ze 100 nejlepších podle Fortune Global 500. Společnost vznikla v 1976 a zaměstnává 14 000 lidí. SAS Institute ČR působí v České republice od roku 1992. a je lídrem na trhu v oblasti analytiky a AI. Více než 300 konzultantů a odborníků na datovou vědu vytváří a implementuje řešení SAS pro téměř 200 tuzemských klientů. Řešení jsou určena všem odvětvím ekonomiky, vč. bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, energetika, průmysl, obchod, farmacie, zdravotnictví, věda a veřejná správa. SAS vám zprostředkovává SÍLU VĚDOMOSTÍ.

Zdroj informací

SAS a NejBusiness.cz

Datum

29. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1638 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál