Fond WATT & YIELD investoval do nového větrného zdroje a má za sebou nejúspěšnější čtvrtletí z hlediska přílivu nových investorů

Fond WATT & YIELD investoval do nového větrného zdroje a má za sebou nejúspěšnější čtvrtletí z hlediska přílivu nových investorů

Butikový fond kvalifikovaných investorů WATT & YIELD z české investiční skupiny Portiva přinesl svým investorům ve druhém kvartálu roku 2021 zhodnocení ve výši 1,5 %. Po polovině roku tak s výkonností na úrovni 3,2 % pokračuje v cestě k celoročnímu cíli v podobě 6% čistého výnosu pro investory. V průběhu druhého čtvrtletí navíc fond přilákal rekordní množství nových investorů. Ti do něj vložili více než 40 milionů korun, díky čemuž hodnota aktiv překonala 330 milionů korun.

K další akceleraci přílivu kapitálu by mělo přispět i červnové rozšíření portfolia o novou elektrárnu Větrný park Drahany, který se nachází v blízkosti další větrné elektrárny ve vlastnictví fondu. „Aktuální rozšíření portfolia je plně v souladu s naší dlouhodobou strategií zaměřovat se primárně na obnovitelné zdroje energie. Díky své rezistenci vůči hospodářským výkyvům a garantovaným výkupním cenám elektrické energie se jedná o správnou cestu k naplnění dlouhodobého cíle fondu. Jako výhodu vnímáme i lokalitu nového zdroje poblíž další z našich elektráren, což nám umožní využít i jistý synergický efekt při správě obou zdrojů,“ vysvětluje manažer fondu WATT & YIELD Martin Hubík.

I nadále fond bedlivě sleduje situaci týkající se možného zavedení solární daně a kontroly přiměřenosti podpory výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Na tyto případné legislativní novinky je však dle manažera připraven: „Potenciální změny jsou již zohledněny v hodnotě aktiv, takže jejich případné schválení dlouhodobý cíl fondu nijak neovlivní.“ Projednávané úpravy jsou součástí novely zákona o podpoře obnovitelné energie, která zároveň pracuje i s nastavením nových parametrů pro další rozvoj v oblasti obnovitelných zdrojů. To by spolu s prostředky připravenými v Modernizačním fondu mělo pomoci odstartovat další výstavbu obnovitelných zdrojů v České republice. „Dojde-li ke schválení nového rámce podpory pro budování dalších obnovitelných zdrojů, chceme se nové výstavby účastnit.“ uzavírá Pavel Svoreň, výkonný ředitel investiční skupiny Portiva. Více informací na fondy.portiva.cz.

Zdroj informací

Eurowings a NejBusiness.cz

Datum

28. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2039 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál