Pneumatiky Continental pro elektrovozy se prosazují na silnicích i na závodních tratích

Pneumatiky Continental pro elektrovozy se prosazují na silnicích i na závodních tratích

Celý automobilový svět v současnosti prochází velkou přeměnou, spočívající v přechodu na elektrický pohon. K co nejhladší transformaci přispívá také společnost Continental, protože pneumatiky této značky se v případě elektrovozů často stávají první volbou světových automobilek. Potvrzují to i čísla, když v loňském roce většina z deseti největších producentů elektrovozů u první výbavy využívala ke svým modelům obutí Continental. Osvědčený výrobce pneumatik se přitom neztrácí ani na závodních tratích a jeho technologie přispívají k hladkému průběhu první sezony seriálu offroadových elektrospeciálů Extreme E.

Americká Tesla, německý Volkswagen či čínská automobilka BYD. To je jen základní výčet značek, které u první výbavy pro své vozy sázejí na pneumatiky značky Continental. V roce 2020 šest z deseti celosvětově největších výrobců elektrovozů schválilo použití plášťů Continental v rámci první výbavy.

Důvodů, proč přední automobilky důvěřují pneumatikám Continental, je hned několik. Mezi ty nejdůležitější patří technologická odbornost, kvalita a široké portfolio výrobků společnosti Continental. Pro dosažení maximálního dojezdu je u pneumatik pro elektromobily často rozhodujícím faktorem nízký valivý odpor plášťů. Tyto parametry splňuje model EcoContact 6 se speciální pryžovou směsí Green Chili 2.0. Ta zaručuje podstatně lepší chování při mechanické deformaci, výsledkem čehož je menší valivý odpor – už při vývoji dosáhl EcoContact 6 15% snížení valivého odporu, oproti svému předchůdci. Díky těmto vlastnostem elektromobil spotřebovává méně energie a zvládne zdolat delší vzdálenost.

Continental nabízí i pneumatiky, které se hodí k využití i pro elektrovozy, pro něž je prioritou sportovní jízda. To se týká například nového elektricky poháněného vozu Ford Mustang Mach-E, který v originální konfiguraci míří k zákazníkům osazen pneumatikami PremiumContact 6. Tyto pláště poskytují elektrickému Mustangu vynikající ovladatelnost, přesné řízení a vysokou bezpečnost a to i při vysokých rychlostech. Samozřejmostí je mimořádně nízký valivý odpor, který zvyšuje dojezd vozidla.

Continental přispěl k úspěšnému startu plně elektrického šampionátu Extreme E

Automobilový sport je historicky osvědčenou platformou k vyvíjení nových technologií, což platí i v případě společnosti Continental, která se nyní v úloze výhradního dodavatele pneumatik angažuje v revolučním šampionátu elektrických speciálů Extreme E.

Úvodní ročník pětidílného seriálu, jehož cílem je upozorňovat na klimaticky ohrožené oblasti, má za sebou první dvě zastávky – v Saúdské Arábii a v Senegalu. Písčité a kamenité tratě představovaly pro speciální pneumatiky CrossContact velkou výzvu, s níž se však velmi dobře vypořádaly a přispěly k úspěšnému zrození nového šampionátu.

V prvních dvou kláních se nejvíce dařilo týmu bývalého mistra světa F1 Nika Rosberga, jehož závodníci – Švéd Johan Kristoffersson a Australanka Molly Taylorová – společně ovládli oba hlavní závody a do druhé poloviny sezony vstoupí v roli lídrů průběžného hodnocení týmů i jezdců. Další X-Prix, jak se jednotlivé podniky nazývají, přijde na řadu koncem srpna v Grónsku, kde se závodníci i technika budou muset popasovat s ledovým terénem.

Nico Rosberg, zakladatel a CEO týmu Rosberg X Racing, navíc spojil síly se značkou Continental a stal se jejím novým ambasadorem. Kromě kladného vztahu k rychlým kolům obě strany spojuje i zodpovědnost k životnímu prostředí a k udržitelnosti.

„Značka Continental byla vždy synonymem pokroku a jsme rádi, že to můžeme prokazovat i nadále, kdy se do popředí dostává elektromobilita. Pneumatikám Continental věří celá řada předních výrobců automobilů na elektrický pohon, díky tomu rozšiřujeme náš podíl na trhu i v tomto segmentu. Pozadu navíc nejsme ani v oblasti automobilového sportu, kde se podílíme na rozvoji seriálu Extreme E, a se zaujetím sledujeme výkony závodníků v mimořádně těžkých podmínkách,“ říká Magda Nagy, ředitelka Divize marketing ve společnosti Continental Barum s.r.o.

Continental AG

Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a provázanou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2020 dosáhla společnost Continental obratu 37,7 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 235 000 zaměstnanců v 58 zemích světa. V roce 2021 společnost slaví 150 let od založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 56 000 zaměstnanců, generovala v roce 2020 tržby ve výši 10,2 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby, zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě, Horšovském Týně a také sesterskou společností Vitesco Technologies ve Frenštátě pod Radhoštěm, Trutnově a v Ostravě. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Koncern Continental AG zaměstnává v České republice a na Slovensku  na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Semperit, Matador a General Tire.

Zdroj informací

Continental AG a NejBusiness.cz

Datum

26. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4498 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál