FlixBus: Nová přímá linka propojí Plzeň a Kyjev, síť spojení ČR s Ukrajinou se rozšíří

FlixBus: Nová přímá linka propojí Plzeň a Kyjev, síť spojení ČR s Ukrajinou se rozšíří

Od středy 21. července bude k dispozici nové přímé spojení mezi Plzní a ukrajinskou metropolí. Cestující mohou přistoupit také v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, na polském území pak v Katovicích a Krakově. Na Ukrajině zelený autobus staví např. ve Lvově. Z České republiky vyjíždí linka vždy v úterý, ve středu, v sobotu a v neděli s odjezdem z Plzně v 16:30. Z Ukrajiny se vrací v pondělí, úterý, pátek a v sobotu, z Kyjeva autobus vyráží v 11:05. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 949 Kč.

Kyjev, který má za sebou velmi dramatickou historii, může překvapit leckterého cestovatele. Patří mezi nejstarší evropská města a ve svých ulicích skrývá velké množství architektonických skvostů - od chrámových komplexů, přes pravoslavné kostely až po kláštery. Nad tím vším dvacetimetrový kamenný Vladimír Veliký, velkokníže kyjevské a první křesťanský vládce, s křízem v ruce už přes dvě století sleduje dění v metropoli.

V Kyjevě se nachází také mnoho krásných a rozlehlých parků, symbolem města jsou všudypřítomné kaštany. Oázy zeleně se nacházejí i na březích Dněpru, ve kterém se dá koupat. A ti, kteří milují zvýšenou hladinu adrenali v krvi, mohou vyzkoušet zipline dráhu, která vede z Oblouku přátelství národů přes Dněpr až na ostrov Tuchaniv. Během půlkilometrové jízdy lze dosáhnout rychlost až 80 km/hod.

Unikátní výlety do okolí

Jedním z velmi unikátních zážitků, který se při pobytu v Kyjevě naskytne, je výlet na místo havárie černobylské jaderné elektrárny a přilehlého města duchů Pripjatě. Je však třeba se domluvit s některou z agentur, které do těchto míst pořádají exkurze.

Velmi nevšední podívaná se naskytne při výletu na sever od Kyjeva do residence Mežyhirja na břehu Dněperské přehrady, tedy do sídla někdejšího proruského prezidenta Viktora Janukovyče. Krátce po převratu a jeho útěku do Ruska v roce 2014 byla oblast zpřístupněna veřejnosti jako memento mimořádného a okázalého nevkusu někdejších představitelů země.  

Další ukrajinské tipy

Česká republika má spojení s víc než deseti místy na Ukrajině, např. s historickým Lvovem nebo přímořskou Oděsou. Veškeré spoje jsou dostupné na webu www.flixbus.cz nebo v mobilní aplikaci.

Flix

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility stamiliony lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

Zdroj informací

FlixBus CZ s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

17. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1554 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál