Solidarita s postiženými tornádem i podpora regionálních projektů: program ČSOB vynesl 5,8 milionu korun

Solidarita s postiženými tornádem i podpora regionálních projektů: program ČSOB vynesl 5,8 milionu korun

Poslední výzva programu ČSOB pomáhá regionům přinesla rekordní výsledek. Kromě tradiční podpory aktivit neziskových organizací ve všech českých krajích vypsala ČSOB v rámci programu také sbírku na pomoc lidem na jižní Moravě postiženým tornádem, která v krátkém čase vynesla více než dva miliony korun. Program tak rozdělí celkem 5,8 milionů korun.

„Letošní výzva našeho programu byla mimořádná kvůli tornádu. Rychle jsme na situaci zareagovali a vypsali sbírku pro lidi, které zasáhla tato ničivá živelní pohroma. Češi ukázali, že umějí pomáhat – ihned po vyhlášení nabrala sbírka raketové tempo a díky velkorysým příspěvkům našich zaměstnanců, široké veřejnosti i banky se podařilo v krátkém čase vybrat přes 2 miliony korun. Mám velkou radost i z podpory ostatních prospěšných iniciativ. Společně tak měníme život v Česku k lepšímu,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

ČSOB už devátým rokem podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech krajích a zapojuje do výběru podpořených projektů širokou veřejnost. Nejvíce v jarní části programu přispívali lidé v Praze a ve Středočeském kraji.

Nejvyšší podporu veřejnosti získal Sportovní klub vozíčkářů Praha. Ten organizuje pro hendikepované sportovní víkendy a akce, nabízí jim možnost vyzkoušet různé sporty a zjistit, který typ aktivit jim vyhovuje. „Uplynulý rok ukázal, jak důležité je setkávat se a vést aktivní sociální život. Mnoho lidí s hendikepem se ocitlo v izolaci a bez možnosti aktivního pohybu. My jim chceme umožnit sportovat s ostatními a pomoci tak zkvalitnit život i fyzickou a psychickou kondici. Mám obrovskou radost, že náš projekt lidi oslovil a moc děkuji za podporu,“ říká Michaela Krunclová ze spolku.

ČSOB za devět let trvání programu podpořila již tisíc projektů v celkové výši více než 56 milionů korun.

ČSOB pomáhá regionům

V jarní části programu se o finanční přízeň veřejnosti a dar banky ucházely v každém kraji čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtý ve formě takzvané divoké karty zvolila veřejnost. Podle výše příspěvků od veřejnosti pak projektům banka přispěla od prvního do čtvrtého místa částkou: 50 000 Kč, 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.228 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál