Slavia pojišťovna vylepšuje produkt Včelka

Slavia pojišťovna vylepšuje produkt Včelka

Slavia pojišťovna u svého produktu Včelka, který je zaměřený na specifická rizika spojená s chovem včel, vylepšuje pojistné podmínky. Program je určený jak pro chovatelská družstva, tak také pro malé včelaře, které nejvíce trápí zejména krádeže a vandalismus. Nejpodstatnější změnou je proto náhrada finančního rozdílu mezi odškodněním chovatelů od Ministerstva zemědělství za zlikvidovaná včelstva a reálnými náklady na znovupořízení až do 100 %.

Produkt Slavia pojišťovny Včelka již téměř rok nabízí možnost pojistit si svá včelstva proti živelným pohromám, odcizení, vandalismu či nemocem. Živelní pojištění, které primárně zohledňuje rizika typu povodeň, vichřice, krupobití či požár, však navíc zahrnuje i pojištění samotného včelího úlu a jeho vybavení, včelího roje či náklady na úklid a veterinární službu.

„Ctíme tradiční česká řemesla a dovednosti, a právě včelaření je jednou z nich. Velmi nás těší, že můžeme jako jediná pojišťovna na našem trhu poskytnout chovatelům oporu v mnoha oblastech a neustále se snažíme produkt vylepšovat. Aktuálně jsme se například zavázali, že v rámci tohoto pojištění dorovnáme včelařům finanční náhradu za zlikvidovaná včelstva od Ministerstva zemědělství až do výše 100 % nákladů za jejich znovupořízení včetně vybavení,“ říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny.

Další novinkou je, že Slavia pojišťovna poskytne včelařům v rámci požadovaného laboratorního rozboru ověření zdravotního stavu jejich chovů. Spolupracuje přitom s Výzkumným ústavem včelařským v Máslovicích, se kterým se dohodla na poskytování diagnostiky včelstev svým klientům: „Jako jedna z mála akreditovaných laboratoří, jež se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a vzděláváním v tomto oboru, nově poskytneme klientům Slavia pojišťovny služby v rámci ověření zdravotního stavu včelstev,“ uzavírá Ondřej Procházka z Výzkumného ústavu včelařského.

Zdroj informací

Slavia pojišťovna a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4725 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál