Parní turbína z dílny Doosan Škoda Power bude srdcem první spalovny odpadů v Austrálii

Parní turbína z dílny Doosan Škoda Power bude srdcem první spalovny odpadů v Austrálii

Doosan Škoda Power dodala společnosti Acciona parní turbínu do spalovny odpadů Avertas Energy, prvního zařízení svého druhu v Austrálii. Pro plzeňského výrobce parních turbín je tento projekt první zakázkou na australském trhu a zároveň odrazový můstek k dalším plánovaným projektům spaloven v Austrálii, které integrují odpadové hospodářství s výrobou obnovitelné energie. Po spuštění vyrobí turbína dostatek elektrické energie pro 55 000 domácností v Západní Austrálii.

Zařízení Avertas Energy je první z řady plánovaných spaloven odpadů pro energetické využití v Austrálii. Ročně zpracuje až 400 000 tun odpadů a zároveň bude do sítě dodávat přibližně 45 MW obnovitelné elektrické energie. Provoz spalovny ročně ušetří až 400 000 tun emisí CO2 – podobné množství přitom za rok vyprodukuje 85 000 aut.

„Tento projekt je naše první instalace v Austrálii a potvrzuje vysokou technologickou úroveň parních turbín Doosan Škoda Power. Energetické využití odpadu je praktický způsob řešení nadměrného množství odpadů a zároveň způsob redukce vypouštění CO2 do ovzduší. Austrálie následuje Evropu, kde má energetické využití odpadu již dlouhou tradici, a my v Doosan Škoda Power jsme hrdí, že naše turbína, navržená a vyrobená v Plzni, je součástí tohoto projektu,“ říká Zdeněk Bartoníček, obchodní manažer ve společnosti Doosan Škoda Power.

Na projektu Avertas Energy se spolupodílejí společnosti Macquarie Capital a DIF. EPC kontrakt vyhrála španělská firma Acciona Industrial, která zahájila stavební práce v říjnu 2018.

Pro bezpečný a spolehlivý provoz je nezbytné skloubit zejména náročné podmínky spojené se spalováním odpadu a vysokou spolehlivostí. Doosan Škoda Power navrhla, vyrobila a dodala jednotělesový model turbíny DST-G20 s výkonem 45 MW. Součástí dodávky je také převodovka a generátor. Doosan Škoda Power bude rovněž zajišťovat technickou asistenci při montáži a následném uvádění do provozu.

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group,
která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenostmi a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

13. července 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.7986 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál