Skupina TTC kupuje společnost Anete a stane se nejvýznamnějším dodavatelem stravovacích a ubytovacích systémů v ČR

Skupina TTC kupuje společnost Anete a stane se nejvýznamnějším dodavatelem stravovacích a ubytovacích systémů v ČR

Společnost TTC HOLDING uzavřela kupní smlouvu na 70% podíl ve společnosti Anete a stala se tak jejím majoritním vlastníkem. Zbývající 30% podíl si ponechávají zakladatelé společnosti Tomáš Hájek a Miloš Rauš. Začleněním společnosti Anete se skupina TTC stane největším poskytovatelem stravovacích a ubytovacích systémů pro vysoké školy a druhým největším poskytovatelem stravovacích systémů pro oblast zdravotnictví. Řešení Anete dnes pro platby a identifikaci využívá více než půl milionu koncových zákazníků.

Anete je lídrem na trhu stravovacích a ubytovacích systémů a služeb. Mezi jeho zákazníky patří stravovací provozy všech druhů i specializací a organizace využívající platební a identifikační systémy. Pro tyto zákazníky vytváří Anete komplexní informační systémy včetně podpory řízení marketingu, obchodu a ekonomiky.

„Akvizicí Anete chceme dále posílit naši pozici v oblasti tvorby komplexních informačních systémů pro poskytovatele stravovacích a ubytovacích služeb. Do tohoto perspektivního segmentu jsme poprvé vstoupili na začátku letošního roku koupí společnosti ApS Brno. Začleněním společnosti Anete do skupiny TTC jsme se nyní stali největším poskytovatelem těchto systémů pro vysoké školy. Naše informační systémy dnes využívá přes třicet vysokých škol v České republice a na Slovensku. Systémy vyvinuté společnostmi Anete a ApS Brno jsou využívány také v řadě českých nemocnic a dalších zdravotnických zařízeních,“ říká Luboš Müller, ředitel pro moderní technologie ve společnosti TTC HOLDING, která skupinu zastřešuje.

TTC

TTC je českou investiční skupinou, která vznikla v roce 1993. Produkty a služby exportuje do více než třiceti zemí světa a aktuálně hospodaří s vlastním kapitálem ve výši cca 1,5 miliardy korun. Konsolidovaný obrat v roce 2019 přesáhl 1 miliardu korun. Skupina podniká zejména v oblasti moderních technologií prostřednictvím několika dceřiných společností. TTC MARCONI a TTC TELEKOMUNIKACE nabízejí ICT, komunikační a bezpečnostní řešení pro kritickou infrastrukturu, zejména energetiku, železniční dopravu, veřejnou správu a bezpečnostní složky, TTC TELEPORT je jedním z největších nezávislých provozovatelů datových center ve střední a východní Evropě a TTC TELSYS vyvíjí a dodává moderní elektroniku pro řízení výtahů a vlastní on-line pochůzkový systém TouchGuard.

V oblasti realit spravuje skrze TTC REAL ESTATE celkově 89 000 m² administrativních, technologických a skladovacích ploch v České republice. K pronájmu nabízí také dva vlastní filmové ateliéry v Praze 5 o celkové ploše bezmála 1 500 m². Dalšími dceřinými společnostmi, byť bez přízviska TTC, jsou například pardubická společnost AWOS, která patří mezi největší středoevropské nezávislé výrobce průmyslové elektroniky a slovenská poradenská společnost ReFoMa, jež působí v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Zdroj informací

TTC HOLDING, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2342 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál