Nová ŠKODA KUSHAQ: první ŠKODA z Indie pro Indii

Nová ŠKODA KUSHAQ: první ŠKODA z Indie pro Indii

ŠKODA KUSHAQ představuje začátek nové éry společnosti ŠKODA AUTO v Indii. Toto SUV je prvním sériovým modelem v rámci projektu INDIA 2.0 vyvinutým a vyráběným v Indii pro místní trh. Jméno pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt, v němž „Kushak“ znamená král nebo vládce. Značky ŠKODA a Volkswagen zahajují s modelem KUSHAQ na indickém trhu modelovou ofenzívu. Celkem vzniknou čtyři modely postavené na platformě MQB-A0-IN. Jedná se o modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen speciálně upravenou pro indický trh.

„Indie nabízí pro značku ŠKODA a koncern Volkswagen velký růstový potenciál, na který nyní reagujeme produktovou ofenzívou. Tu realizujeme v rámci projektu INDIA 2.0. Jako první bude na trh uvedena ŠKODA KUSHAQ. Naše nové kompaktní SUV je dokonale přizpůsobeno pro potřeby indických zákazníků a jsem přesvědčen, že bude mít úspěch. Chtěl bych poděkovat Gurpratapu Boparaiovi a celému jeho týmu: Postavili jste skvělý vůz.“ Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO.

„Představením modelu KUSHAQ začíná pro naše závody v Indii nová éra. Zároveň Indie ukazuje celému světu své odborné znalosti v oblasti designu, strojírenství a výroby. Jsme na tento model nesmírně hrdí. Pro značku ŠKODA a koncern Volkswagen je to opravdový milník. Díky emotivnímu designu, nejvyšší kvalitě zpracování, bohaté výbavě, vynikající aktivní i pasivní bezpečnosti a početné nabídce Simply Clever prvků má ŠKODA KUSHAQ ideální předpoklady pro úspěch na velmi dynamickém trhu a ve stále rostoucím segmentu SUV střední třídy.“ Gurpratap Boparai, generální ředitel společnosti ŠKODA AUTO Volkswagen India Private Limited

Zdroj informací

ŠKODA AUTO a.s. a NejBusiness.cz

Datum

6. července 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.216 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál