Mondelēz International investuje v lovosickém závodě 65 miliónů Kč

Mondelēz International investuje v lovosickém závodě 65 miliónů Kč

Více než 65 miliónů korun investovala potravinářská společnost Mondelēz International do modernizace výrobního závodu v Lovosicích. Pět nových robotizovaných linek zvyšuje výkonnost a bezpečnost práce při paletizaci 130 druhů oplatek, sušenek a slaných výrobků, vyrobených v Lovosicích a distribuovaných v Česku a Evropě.

„Osm tun zboží,“ říká Nicolas Bouchet, ředitel závodu, „musel každý jeden kolega přeložit za celou směnu. Nová paletizační centra nyní zvládnou automaticky odbavit až 17 palet každou hodinu. Naši operátoři byli přeškoleni na nové pozice, takže jejich práce je bezpečnější a efektivnější. Roboty jsou nově umístěny hned vedle skladu, což dále zvyšuje bezpečnost práce tím, že se minimalizuje přeprava zboží přes výrobní halu továrny. Díky této investici vstupuje továrna do další etapy automatizace.“

Výstavba robotických center, která manipulují s krabicemi a paletami, a plně automatizovaných pásových dopravníků spojujících centra s výrobní linkou byla zahájena v roce 2020. Hodnota této investice dosáhla 3,1 miliónu dolarů, tedy více než 65 miliónů korun.

„Investujeme do pečení sušenek tím správným způsobem,“ uvedla Ivana Tůmová, generální ředitelka společnosti v České republice, Maďarsku a na Slovensku. „V Evropské unii se nyní 60 procent všech našich sušenek, včetně těch, které vyrábíme v Lovosicích, peče z pšenice vypěstované lokálně udržitelným způsobem. Předcházíme používání pesticidů a hnojiv, chráníme vodu a půdu, zvyšujeme biodiverzitu na venkově a snižujeme emise uhlíku.“ Společnost Mondelēz International se zavázala, že od roku 2022 bude péct všechny své výrobky prodávané v EU výhradně z pšenice vypěstované udržitelným způsobem.

Lovosická továrna společnosti Mondelēz International, jejíž historie sahá až do roku 1806, vyrábí například Miňonky, Tatranky a řadu oplatek Zlaté. Mezi nejznámější produkty patří sušenky belVita, v České republice známé pod názvem BeBe Dobré ráno. Pracuje tu 350 lidí, a to z lovosické továrny dělá významného regionálního zaměstnavatele. Závod využívá především místní dodavatele. Nakupuje mouku z pšenice pěstované místními farmáři udržitelným způsobem podle standardů Iniciativy Harmony. V továrně se vyrábí na 130 druhů oplatek, sušenek a slaných výrobků, které jsou vyváženy do evropských zemí, Austrálie či do Spojených arabských emirátů.

Mondelēz International 

Mondelēz International, Inc. umožňuje lidem správně snackovat ve více než 150 zemích světa. S čistými příjmy ve výši zhruba 27 miliard dolarů v roce 2020 se společnost MDLZ staví do pozice lídra v oblasti občerstvení s nabídkou ikonických globálních a lokálních značke, jakými jsou sušenky OREO, belVita a LU; čokolády Cadbury Dairy Milk, Milka a Toblerone; bonbony Sour Patch Kids a žvýkačky Trident. Akcie společnosti Mondelēz International jsou součástí indexů Standard and Poor's 500, Nasdaq 100 a Dow Jones Sustainability Index.

Mondelēz International v České republice

Společnosti Mondelez Czech Republic s.r.o. a Mondelez Slovakia s.r.o. jsou součástí společnosti Mondelēz International. Mezi výrobky, které společnost prodává na českém a slovenském trhu, patří sušenky a oplatky Opavia, BeBe Dobré ráno, Brumík a oplatky Fidorka, čokoláda Figaro, oplatky Kolonáda, Miňonky a Tatranky nebo krekry TUC. Společnost působí v České republice a na Slovensku od roku 1992. Ve čtyřech výrobních závodech, dvou obchodních jednotkách a centru sdílených služeb zaměstnává 2 500 lidí. Obchodní zastoupení firmy zde prodává 500 produktů pod 16 značkami.

Zdroj informací

Mondelez Czech Republic, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

6. července 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.1564 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál