PRINCIPAL vyvíjí digitální platformu k ochraně před virovými chorobami

PRINCIPAL vyvíjí digitální platformu k ochraně před virovými chorobami

Principal enginering společně s Univerzitou Pardubice zahájil projekt vývoje digitální inteligentní platformy k ochraně před virovými respiračními chorobami a výzkumu dopadů jejího nasazení na ekonomiku.

Nasazení nástrojů umělé inteligence, telemedicíny a datových zdrojů umožní vybudovat digitální třízónovou ochranu jednotlivců, skupin a komunit před virovými respiračními nákazami. PRINCIPAL je hlavním dodavatelem komplexního řešení, které poskytuje potřebné technologické nástroje pro jednotlivé ochranné zóny. Cílem Univerzity Pardubice bude zajistit výzkumnou stránku a zjistit ekonomické dopady respiračních chorob bez a s nasazením umělé inteligence

Nasazení inovativních technologií k digitální ochraně před virovými respiračními nákazami má ambice služby unikátního celospolečenského dosahu. Respirační virové nákazy jsou v běžných nepandemických letech totiž nejčastějším onemocněním. V období před COVID-19 je to jen v ČR cca 50–60 % všech onemocnění, což je ročně skoro 6 mil onemocnění vykázaných na zdravotní pojišťovny. Řešení Principalu se zaměřuje na snížení negativních dopadů respiračních virových nákaz na kvalitu životů obyvatel a snížení ekonomických ztrát firem a organizací kvůli výpadkům celých segmentů hospodářství.

„V oblasti zdravotnictví cílíme na využití technologických nástrojů umělé inteligence. Zejména nasazení prediktivního modelování rozšiřuje potenciál poskytovatelů zdravotní péče a zdravotnických organizací cílit na jednotlivé klienty v kritických okamžicích během jejich cesty potřebnou zdravotní péčí. Díky tomu může poskytovatel zajistit personalizovanou péči tak, aby odpovídala moderním modelům služeb zaměřených na individualitu pacienta. Spolu s předními odbornými pracovníky fakult Univerzity Pardubice bude probíhat spolupráce při vývoji a při vlastním ověřování míry využitelnosti řešení v oblasti zdravotnictví, při denní ochraně uživatelů a při ochraně ekonomických aktivit podniků a organizací," dodává Petr Moláček, Produktový manažer.

Principal engineering

Společnost Principal enginering je mezinárodní ICT společnost s 18letou zkušeností v oblastech SW vývoje, strategických konzultací a poskytování kvalifikovaných IT specialistů. PRINCIPAL dnes tvoří 400 profesionálů na zákaznických projektech a v portfoliu více než 4 000 ověřených ICT specialistů se zkušenostmi v navrhování business strategií, řízení inovací, agilního vývoje aplikací, projektového řízení, QA a testování či DevOps.

Zdroj informací

PRINCIPAL a NejBusiness.cz

Datum

28. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2687 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál