Heimstaden kupuje bytové portfolio v Praze

Heimstaden kupuje bytové portfolio v Praze

Evropská trojka na trhu s nájemním bydlením, švédská společ-nost Heimstaden, vstupuje na pražský trh s nájemními byty. V pražské čtvrti Holešovice koupila prvních 164 bytových jednotek ve výstavbě v rámci pro-jektu Pergamenka od developerské společnosti FINEP.

164 plně vybavených bytů, k nim 162 parkovacích stání a 4 nebytové prostory postaví FINEP pro Heimstaden na klíč. Budoucím nájemníkům bude v rámci projektu k dispozici také recepce, restaurace, kavárna i zázemí pro sport a odpočinek. K plnému užívání Heimstaden své první pražské byty nabídne na začátku roku 2024. Za pražské portfolio zaplatí švédská společnost téměř 1,2 miliardy korun. „Od svého vstupu do České republiky na začátku loňského roku deklaroval Heimstaden velkou chuť tady dál investovat. Hranici Moravskoslezského kraje jsme překročili už letos v březnu nákupem 226 bytů v Plzni. Teď se nám podařila i první akvizice v Praze,“ popisuje šéf akvizičního týmu pro Německo a střední a východní Evropu Stanislav Kubáček. „Chceme být i nadále jedničkou na trhu s nájemním bydlením v Česku. Ne-jen velikostí našeho portfolia, ale i kvalitou a stabilitou námi poskytovaných služeb. Nabídnout nájemní bydlení zákazníkům v Praze byla od začátku naše velká ambice a jsem rád, že se nám podařila první investice,“ dodává Jan Rafaj, generální ředitel Heimstaden.

Pražská akvizice je i prvním společným obchodem mezi společnostmi Heimstaden a FINEP. „Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit se na spolupráci s největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice, a jedním z největ-ších bytových fondů v Evropě. Mohli jsme vzájemně sdílet zkušenosti nejen z českého trhu, ale také zohledňovat dobrou praxi ze zahraničí, a to již ve fázi přípravy projektu. Díky tomu vznikl v rámci naší lokality v Holešovicích produkt optimalizovaný pro ná-jemní bydlení, zároveň splňující vysoké nároky na udržitelnost při výstavbě i násled-ném provozu,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP. „Ve FINEPu jsme našli skvělého partnera pro rozvoj našeho bytového portfolia v České republice. Vzájemně objevujeme různé možnosti naší spolupráce. Pevně věřím, že ku prospěchu dalších možných společných projektů i rozvoje nájemního bydlení v Praze a České republice,“ doplňuje Stanislav Kubáček. Heimstaden na akvizici spo-lupracoval s poradenskými společnostmi Dentons (v oblasti právní), Deloitte (v oblasti daňové a obchodní) a Arcadis (v oblasti technické).

Společnost Heimstaden působí v devíti evropských zemích s hlavním cílem, aby každý zákazník měl co největší prospěch z jejího profesionálního přístupu a zájmu o dlouhodobé, zodpovědné a stabilní nájemní bydlení. Základní vizí společ-nosti Heimstaden je nabídka tzv. Přátelských domovů (Friendly Homes), která mimo jiné znamená, že firma dlouhodobě investuje nejen do svých zákazníků a jejich domů a bytů, ale i do lokalit v jejich okolí.

Heimstaden

Heimstaden je přední evropská realitní společnost zaměřující se na pořizování, pronájem, rozvoj a správu by-tových a komerčních prostor. Našimi hodnotami jsou Péče, Odvaha a Otevřenost. Jejich prostřednictvím vy-tváříme Přátelské domovy pro naše zákazníky. Společnost Heimstaden spravuje více než 114 000 bytů v cel-kové hodnotě přibližně 179 miliard švédských korun (448 miliard Kč).

Zdroj informací

Heimstaden Czech s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

28. června 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 0.9156 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál