Bývalí zaměstnanci Třineckých železáren se sešli po roce

Bývalí zaměstnanci Třineckých železáren se sešli po roce

Srdečné objetí, podání ruky i halasné vítání se odehrávalo v zahradách muzea. Po roce se včera odpoledne setkali zaměstnanci Třineckých železáren, kteří v loňském roce odešli do zaslouženého důchodu.

Obvyklá pravidelná setkání s rozloučením a poděkováním za odvedenou práci se totiž kvůli protiepidemickým opatřením nemohla po celý loňský rok uskutečnit. Do penze mezitím odešly více než dvě stovky pracovníků hutě. Na sedmdesát z nich přijalo pozvání na mimořádné společné setkání se všemi, kteří svůj pracovní průkaz odevzdali na konci roku 2019 či v průběhu roku 2020.

„Museli jsme dlouho čekat, až se uklidní epidemická situace a proběhne očkování ve věkové kategorii našich čerstvých penzistů. Proto jsme svolali setkání až nyní, zato ve větším počtu lidí. Zahrada muzea je pro takové setkání z mnoha důvodů ideální,“ podotýká ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka.

Muzeum navíc právě nabízí výstavy, které se k takovému setkání výborně hodí. Čerství senioři si během akce mohli prohlédnout fotografie známého umělce Jindřicha Štreita v cyklu Lidé Třineckých železáren, fotky dokumentující Třinec před 90 lety a dnes, výstavu z vlastních sbírek muzea o životě lidí ve městě od 30. let a také obrázky žáků základních škol z výtvarné soutěže Tata robi ve werku.

Zdroj informací

TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

26. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0621 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál