ESSOX věnoval nábytek České federaci potravinových bank

ESSOX věnoval nábytek České federaci potravinových bank

Posledních 15 měsíců zásadně změnilo způsob výkonu práce v mnoha společnostech a zaměstnanci začali mnohem více využívat možnost práce z domova. ESSOX v důsledku těchto změn a digitalizace společnosti vyčlenil 290 kusů zánovního nábytku a daroval jej České federaci potravinových bank, z.s. Nábytek v pořizovací ceně takřka 840 tisíc korun pomůže potravinovým bankám a jejich odběratelům lépe vybavit kanceláře v rámci celé České republiky a zajistit tak lepší podporu jejich činnosti.

„Snažíme se co možná nejvíc podporovat cirkulární ekonomiku a věříme, že nevyužitý zánovní firemní majetek nemusí skončit na skládce. Naopak, v jeho darování vidíme skvělou příležitost, jak podpořit další organizace v jejich činnosti. Z toho důvodu byla Federace potravinových bank pro nás zcela logickou volbou, kam jsme se s nabídkou darování našeho nábytku obrátili. Je skvělé, že můžeme i tímto způsobem pomáhat potřebným,“ uvedla Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

290 kusů nábytku má primárně kancelářské využití. Jde především o stoly, židle, skříně a jiné úložné prostory.

„Podpora životního prostředí formou recyklace nebo znovupoužití nejrůznějších výrobků je jednou z cest, jak může každý z nás pomoci zlepšení životního prostředí. Díky daru od společnosti ESSOX nemusíme kupovat nové kancelářské vybavení, což nám umožní využít prostředky na to určené, na další rozvoj a podporu našich aktivit,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Pro ESSOX není darování nábytku první zkušeností s tzv. cirkulární ekonomikou. Zaměstnanci společnosti před časem sesbírali stará dětská kola, ta pak spolu s odborníky opravili a darovali je dětem v africké Ghaně, které na kolech mohou snadněji zdolávat často dlouhou každodenní cestu do školy. Později pro ně vysbírali i učebnice anglického jazyka. Ve společnosti jsou oblíbené i sbírky oblečení pro charitativní síť secondhandů Moment Charity.

ESSOX

ESSOX patří mezi nejvýznamnější nebankovní poskytovatele finančních služeb v České republice. Je významnou součástí skupiny Komerční banky a patří také do mezinárodní finanční skupiny Société Générale. Je specialistou na podporu prodeje nových i ojetých vozů pod značkou ESSOX i poskytovatelem značkového financování pro automobily značek Peugeot, Citroën, DS, Hyundai a Kia. Nabízí produkty v oblasti úvěru a finančního leasingu soukromým osobám, podnikatelům a firmám.

ESSOX podniká v souladu s principy udržitelnosti a dlouhodobě financuje nejrůznější zelené projekty – od nákupu automobilů s alternativním pohonem, přes instalaci fotovoltaických panelů až po bateriová úložiště a nabíjecí stanice. ESSOX je průkopníkem principu odpovědného financování – společnost je zakládajícím členem sdružení SOLUS i významným členem České leasingové a finanční asociace. Je generálním partnerem projektu Společně Bezpečně.

Zdroj informací

ESSOX a NejBusiness.cz

Datum

23. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9112 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál