Budovy Mississippi House a Missouri Park v kancelářském komplexu River City Prague jsou zkolaudovány

Budovy Mississippi House a Missouri Park v kancelářském komplexu River City Prague jsou zkolaudovány

CA Immo, renomovaný investor a developer se zaměřením na moderní kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy, aktuálně dokončil výstavbu dvou prémiových kancelářských budov v areálu River City Prague, který se nachází ve vyhledávané části Karlína v oblasti Rohanského nábřeží. Výstavba začala v září roku 2019 a celková investice CA Immo dosáhla cca 65 milionů euro.

Andreas Quint, ředitel společnosti CA Immo, komentuje: „Realizace kancelářských budov Mississippi House a Missouri Park jako udržitelných, inovativních a zdraví podporujících nemovitostí dokonale podtrhuje náš důraz na odpovědné investování v duchu strategie ESG, kterou uplatňujeme napříč celou naší skupinou pod heslem „Tomorrow Proof“. Naším cílem je aktivně přispívat k dosažení globálních cílů v oblasti klimatu, stejně jako našim nájemcům nabízet vysoce kvalitní kancelářské prostory v prestižních lokalitách v centru měst.“

S Mississippi House a Missouri Park získává kancelářský kampus River City Prague svou finální tvář. Naši dlouhodobou vizi na přeměnu původně zapomenutého brownfieldu v prosperující lokalitu, která se stane nedílnou součástí města, se tak podařilo dovršit. Z mého pohledu je na tomto projektu skutečně jedinečné prolínání moderního kancelářského prostředí s přírodou, které je patrné jak při procházce po promenádě podél řeky Vltavy, tak třeba při posezení v našem komunitním parku. Neváhám říct, že obě nové budovy vytváří nový standard pro atraktivní a zdravé kancelářské prostředí, které má šanci oslovit vysoce inovativní, nadčasové a ekologicky odpovědné společnosti. Věřím, že klienti naše ambice vytvářet a spravovat takové nemovitosti, kde lidé rádi pracují, jistě ocení,“ komentuje Václav Jonáš, ředitel CA Immo v Praze.

Dokončený komplex River City Prague dohromady čítá pět prémiových kancelářských budov: Amazon Court, Nile House, Danube House, Mississippi House a Missouri Park s celkovou pronajímatelnou plochou 84 000 m2. Samotný areál, stejně jako nedaleké Karlínské náměstí, nabízí nespočet možností pro trávení volného času – na výběr je z široké škály obchodů, restaurací a kaváren, nechybí ani napojení na síť cyklostezek. Kampus zapadá přesně do dlouhodobé strategie CA Immo, která spočívá v budování vysoce kvalitních a nadčasových kancelářských nemovitostí, které poskytují příjemné pracovní prostředí a zároveň splňují přísná kritéria udržitelnosti.

Budova Mississippi House dohromady disponuje 13 380 m2 pronajímatelných ploch a Missouri Park 7 370 m2. Mezi první potvrzené nájemce patří mezinárodní poradenská společnost ADASTRA, právní kancelář Allen & Overy a mezinárodní skupina BATIST Medical Holding. Stěhování do nových prostor proběhne ve 3. čtvrtletí letošního roku.

Obě budovy jsou výjimečné jak z hlediska architektury, tak technologických řešení. Navrženy byly jako dvojčata a disponují osmi nadzemními a dvěma podzemními podlažími určenými pro parkování s kapacitou 230 stání. Jsou vysoce energeticky účinné, kdy průměrná odhadovaná roční spotřeba primární energie bude o více než 50 % nižší, než je česká norma. Toho docilují mimo jiné pomocí využívání geotermální energie jako primárního zdroje pro vytápění a chlazení. Mezi další faktory patří prosklená fasáda z trojitého izolačního skla, inteligentní LED osvětlení s dynamickým ovládáním teploty barev a intenzity světla či inteligentní ovládání vnitřního klimatu s monitorováním CO2.

Za architektonickým návrhem, který podtrhuje genius loci tohoto unikátního místa na břehu řeky Vltavy, stojí dánské studio Schmidt Hammer Lassen.

CA Immo Czech Republic

České portfolio CA Immo zahrnuje sedm kancelářských nemovitostí situovaných na území hl. m. Prahy: administrativní komplex River City Prague s budovami Danube House, Amazon Court, Nile House, Mississippi House a Missouri Park, dále Kavčí Hory Office Park a budovu Visionary. Před zahrnutím Mississippi House a Missouri Park je účetní hodnota českého investičního portfolia s 130 000 m2 pronajímatelných ploch cca 389 mil. euro (tj. přibližně 8 % z celkové účetní hodnoty všech nemovitostí ve vlastnictví CA Immo). K 31. březnu 2021 činila obsazenost českého portfolia 94 %. Všechny kancelářské budovy CA Immo v Praze jsou oceněny mezinárodní certifikací LEED anebo německým certifikačním systémem DGNB, které posoudily jejich výjimečnou šetrnost k životnímu prostředí.

CA Immo

Společnost CA Immo je investor, developer a správce nemovitostí se specializací na moderní kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy. Pokrývá všechny činnosti v rámci komerčních realit s využitím svých expertních znalostí. Společnost CA Immo byla založena v roce 1987 a je kótována na indexu ATX vídeňské burzy cenných papírů. V Německu, Rakousku a zemích střední a východní Evropy drží majetková aktiva v hodnotě přibližně 5,7 miliardy EUR.

Zdroj informací

CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

23. června 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0303 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál