Jednodušší používání a lepší kontrola hesel: přichází nový Kaspersky Password Manager

Jednodušší používání a lepší kontrola hesel: přichází nový Kaspersky Password Manager

Dokonalejší kontrolu síly hesla a několik dalších vylepšení přináší nová verze správce hesel Kaspersky Password Manager určená pro všechny platformy a zařízení. Verze pro Windows je uživatelsky přívětivější a přehlednější – nové funkce umožňují sledovat stav a bezpečnost všech hesel. Skenování vícestránkových dokumentů je nyní k dispozici i pro systém iOS. Verze pro Android nabízí podporu pro 10 webových prohlížečů a také pro zařízení Huawei.

Hesla jsou klíčem k našim účtům, osobním údajům a všem našim aktivitám v digitálním prostoru. Jsou také bariérou mezi našimi osobními údaji a útočníky, kteří se je snaží ukrást. Účinným způsobem ochrany osobních údajů je vytváření silných a jedinečných hesel pro každý jednotlivý účet. Zapamatovat si jich takové množství je však velmi obtížné a zapisovat si všechny přihlašovací údaje na papír nebo do poznámek v chytrém telefonu je nebezpečné. To vše vede k rostoucímu využívání správců hesel.

Vylepšení pro systém Windows

Společnost Kaspersky implementovala několik významných vylepšení, aby bylo uživatelské prostředí aplikace Kaspersky Password Manager v systému Windows jednodušší, pochopitelnější a přehlednější. Nový ovládací panel nabízí karty pro snadnou navigaci, kontrolu bezpečnosti hesel v reálném čase a užitečné rady. Zlepšila se také navigace v trezoru: nově v něm přibyly karty Nedávné a Oblíbené, aby uživatelé měli svoje nejpotřebnější hesla stále na dosah.

Aktualizovaná navigace v trezoru

Správa bezpečnosti hesel se zjednodušila – aplikace nyní seskupuje hesla podle jejich síly a označuje je snadno pochopitelnými stavovými ikonami. Uživatelům pomůže sledovat bezpečnost jejich hesel v reálném čase také nová funkce Stavový řádek bezpečnosti hesel. Volba Vyplnit v aplikacích jim navíc umožňuje nastavit kombinace klávesových zkratek pro rychlý přístup k položkám v aplikaci Kaspersky Password Manager a vyhledávání potřebných hesel.

Aktualizace pro počítače Mac

Uživatelé můžou nyní používat Kaspersky Password Manager na nových počítačích Mac s procesorem Apple M1. Aplikace prošla optimalizací i pro další zařízení, která používají CPU Apple Silicon. Aktualizovaná verze získala také elegantnější a uživatelsky přívětivější vzhled. V prohlížeči Safari lze nyní kopírovat čísla platebních karet, adresy a přihlašovací údaje přímo z rozšíření prohlížeče.

Vylepšení pro systém iOS

Nový Kaspersky Password Manager rozšířil také možnosti práce s dokumenty. Uživatelé mají nyní k dispozici funkce skenování vícestránkových dokumentů, rychlého importu dokumentů a také spojení několik skenů do jednoho PDF souboru. Můžou tak rychle a bezpečně uchovávat svoje dokumenty.

Nové funkce pro systém Android

Aktualizovaný Kaspersky Password Manager nyní podporuje 10 prohlížečů (včetně Chrome, Opera, Firefox, DuckDuckGo atd.2), ve kterých můžou uživatelé automaticky vyplňovat údaje. Přidána byla také funkce Kontrola hesel, která byla dřív dostupná pouze na jiných platformách. Umožňuje uživatelům zjistit, zda jejich uložené přihlašovací údaje nebyly dány napospas v uniklých databázích, a kontrolovat bezpečnost jejich hesel. Mezi další vylepšení patří nový tmavý režim a podpora pro zařízení Huawei.

Pro zákazníky se systémem Android i iOS je k dispozici čtrnáctidenní zkušební verze při ročním předplatným, stejně jako možnost zakoupení měsíčního nebo ročního předplatného z mobilní aplikace. Obě mobilní platformy nabízejí také nový stavový řádek s kompromitovanými hesly.

„Informace o uživatelských účtech (například hesla) jsou jedním z nejvyhledávanějších cílů kyberzločinců, protože umožňují přístup k osobním údajům. S rostoucím počtem on-line služeb, jako jsou banky, obchody, on-line hry, vzdělávací kurzy, sociální sítě atd., které vyžadují autorizaci, se zároveň zvyšují rizika pro uživatele. Aby mohli tyto služby bez problémů a bezpečně používat, potřebují nástroje, jako je náš správce hesel Kaspersky Password Manager. Poskytuje šifrované úložiště nejen pro hesla, ale i cenné osobní údaje s možností automatického přístupu z jakéhokoli zařízení uživatele,“ říká Michal Lukáš, Head of presales ve společnosti Kaspersky pro region střední a východní Evropy.

Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější.

1


 Podle průzkumu společnosti Mordor Intelligence měl trh se správci hesel v roce 2020 hodnotu 1 246,9 milionu dolarů a očekává se, že do roku 2026 dosáhne hodnoty 3 071 milionů dolarů při 15,87% složené roční míře růstu (CAGR) v předpovědním období 2021–2026.

2


 Úplný seznam podporovaných prohlížečů: DuckDuckGo, Opera, Opera Touch, Opera Mini, Chrome, Firefox, Firefox Focus, Microsoft Edge, Yandex.Browser a Vivaldi.

Zdroj informací

Kaspersky a NejBusiness.cz

Datum

21. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.2651 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál