Axis posiluje ochranu soukromí v kamerách

Axis posiluje ochranu soukromí v kamerách

Nejnovější verze aplikace pro dynamické maskování záběru AXIS Live Privacy Shield už nevyžaduje licenci a je zdarma pro všechny kompatibilní kamery Axis. Správci kamerových systémů tak můžou snadno zajistit spolehlivou ochranu soukromí při videodohledu, navíc v reálném čase. Analytický software běží přímo ve vybraných modelech kamer Axis, což s sebou přináší jednoduchou správu a také úsporu nákladných serverů.

Společnost Axis Communications uvádí novou verzi aplikace pro dynamické maskování záběru AXIS Live Privacy Shield, která je nyní k dispozici zdarma. Upgradovaný software využívá výpočetního výkonu samotných kamer a vytváří podrobnou a dynamicky se měnící masku ve vybraných oblastech obrazu.

To znamená, že pohybující se osoby a předem definované objekty se objeví v záběru transparentní nebo pixelizované. Proces samotného maskování v reálném čase je rychlejší než mrknutí oka a umožňuje efektivně dodržovat pravidla a regulační požadavky v oblasti ochrany soukromí a osobních údajů.

Dvě funkce maskování v reálném čase

Nejnovější verze softwaru podporuje hned dvě funkce maskování. Maskování na základě pohybu je určené pro vnitřní scény se stabilním osvětlením. V tomto režimu kamera maskuje (transparentní maskou nebo pixelizací) veškeré objekty, které se oproti scéně na pozadí pohybují, a videodohled tak obstojí v rámci nejvyšších standardů ochrany soukromí.

Maskování založené na AI je podporované ve vybraných kamerách s integrovanou jednotkou pro hluboké učení (DLPU). Aplikace identifikuje ve videostreamu lidské postavy a umožňuje uživatelům vybrat si buď maskování lidí (pohybujících se nebo stojících), nebo maskování pozadí. Tato funkce je vhodná pro vnitřní i venkovní scény v blízké vzdálenosti a s měnícím se, proměnlivým nebo slabým osvětlením. Uplatní se všude tam, kde se kromě videodohledu vyžaduje také zachování soukromí, jak jsou nemocniční pokoje, domovy pro seniory, výrobní zařízení, hotely, školy, kanceláře a obchody.

U obou funkcí lze definovat „zahrnuté“ i „vyloučené“ zóny ochrany soukromí. Systém lze navíc nakonfigurovat tak, aby poskytoval také samostatný videostream bez dynamického maskování, který můžou využít pouze autorizovaní uživatelé při řešení incidentu.

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • Ochrana soukromí
  • Dynamické maskování v reálném čase přímo v koncovém zařízení
  • Maskování založené na pohybu
  • Maskování založené na AI u vybraných kamer s DLPU
  • Ke stažení zdarma

Řešení AXIS Live Privacy Shield je vhodné pro vzdálený videodohled nebo záznam videa na místech, kde je problematické provádět jakékoliv jiné monitorování v souvislosti s pravidly nebo regulačními požadavky na ochranu soukromí. Je vhodný také pro monitorování výrobních, technologických nebo logistických procesů, kde je důležité sledovat samotný proces, nikoliv osoby v záběru.

Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu.

Zdroj informací

Axis Communications a NejBusiness.cz

Datum

20. června 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2126 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál