Stanovisko AMCNI k možnému konci distribuce kanálů portfolia AMC na O2 TV

Stanovisko AMCNI k možnému konci distribuce kanálů portfolia AMC na O2 TV

Diváci O2 TV mohou přijít o sportovní kanály Sport1, Sport2 a Sport3, filmové AMC a Film+, dětský Minimax a JimJam, kulinární stanici TV Paprika a dokumentární Spektrum a Spektrum Home.

Společnost AMC Networks International - Central and Northern Europe ("AMCNI CNE") je znepokojena záměrem O2 TV vypustit k 30. červnu ze svého portfolia populární kanály Sport1, Sport2, Sport3, AMC, Film+, Minimax, JimJam, Spektrum, Spektrum Home a TV Paprika.

Portfolio stanic AMCNI CNE přitom patří v ČR mezi ty nejsledovanější. V kategorii placených kanálů má skupina téměř 30% share a sledovanost si udržela i během pandemie.

S O2 TV jedná AMCNI CNE o prodloužení smlouvy po dlouholeté spolupráci. „V souladu se situací na trhu jsme společnosti O2 TV předložili férovou a konkurenceschopnou nabídku, ale zatím jsme nedosáhli dohody. Naše nabídka by nezatížila ani diváky, ani O2 TV. Jsme stále otevřeni vyjednávání a věříme, že je v zájmu obou stran a všech předplatitelů O2 TV, abychom k dohodě došli,“ Marcel Mareš, Country Manager CZ/SK AMCNI CNE.

Pokud budou kanály AMCNI CNE vyřazeny z balíčků O2 TV, sportovní fanoušci budou ochuzeni o živé přenosy ze všech Velkých cen Formule1 včetně tréninků a kvalifikací, zápasů Evropské ligy UEFA či Evropské konferenční ligy UEFA, ve kterých zabojují i přední české týmy, o Ligu národů UEFA a kvalifikační zápasy fotbalového Mistrovství světa. A přijdou i o zápasy Kontinentální hokejové ligy (KHL), hokejové Champions Hockey League (CHL), ve které se v nové sezóně představí Oceláři Třinec, pražská Sparta a Mladá Boleslav.

Zákazníci O2 TV nebudou moci sledovat TV Paprika, domovskou stanici řady nejpopulárnějších televizních šéfkuchařů, jako je Jamie Oliver a Gordon Ramsay, ale i lokálních hvězd, jako je Markéta Hrubešová, Jiří Halamka nebo Pepe, Gabo Kocák a Mimi Šrámová. Filmoví a seriáloví nadšenci přijdou o širokou nabídku filmů a kultovních seriálů jako Živí mrtví (Fear the Walking Dead), Volejte Saulovi (Better Call Saul) nebo NOS4A2 (Nosferatu), které je možné sledovat pouze na stanici AMC. Předplatitelům O2 TV může zmizet i Spektrum, které už více než 20 let nabízí dostupné naučné programy pro celou rodinu. A děti přijdou s Minimaxem o seriály jako My Little Pony, Máša a medvěd, Sova a její kamarádi, 100% Vlk – legenda o měsíčním kameni.

Toto upozornění se týká pouze předplatitelů O2 TV. Sport1, Sport2, AMC, Film+, Minimax, JimJam, TV Paprika, TV Spektrum a Spektrum Home budou i nadále dostupné v nabídce ostatních operátorů.

Další dotazy prosím adresujte zástupcům O2 TV.

AMC Networks International - Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se zaměřují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI - Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný na celé řadě platforem, včetně HD služeb, a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také tak populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením.

Zdroj informací

AMC Networks Central Europe s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

19. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0183 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál