Lidé mohou vybírat a podporovat užitečné projekty ve svém okolí

Lidé mohou vybírat a podporovat užitečné projekty ve svém okolí

O tom, jak velkou částkou banka podpoří účastníky jarního kola programu ČSOB pomáhá regionům, nyní rozhoduje veřejnost svými finančními příspěvky. O přízeň a peněžní podporu se uchází projekty ve všech krajích České republiky. Podpořit jednu nebo více obecně prospěšných organizací finančním darem v jakékoli výši může každý, a to až do 5. července.

„Fináloví účastníci si připravili zajímavé a různorodé projekty, které pomáhají rozvíjet komunitní aktivity na lokální úrovni a přispívají tak ke skutečnému zvyšování kvality života místních obyvatel. Navzdory pandemii jsme v loňském roce společnými silami podpořili regionální projekty rekordní částkou. Bude skvělé, pokud se nám to podaří i letos. Pomůžeme tak lidem i společensky prospěšným organizacím vrátit se do běžného života a podpoříme ty, kteří to potřebují nejvíce,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Rozhodující fáze jarní části programu ČSOB pomáhá regionům, který již desátým rokem podporuje prospěšné projekty po celé republice, probíhá právě v těchto dnech. O tom, komu banka přispěje největší částkou, rozhoduje veřejnost, která až do 5. července může posílat finanční příspěvky své oblíbené organizaci prostřednictvím www.csobpomaharegionum.cz.

V každém kraji soutěží čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. V poslední podzimní části programu lidé společně s ČSOB podpořili projekty ve svém okolí rekordní částkou 4 501 277 Kč. Nejúspěšnější uchazeči právě probíhajícího jarního kola budou známi již 12. července.

Za dobu své existence podpořil program ČSOB pomáhá regionům přes tisícovku lokálních projektů v celkové výši přesahující 50 milionů Kč. I v letošním roce pošle banka do 15 regionů celkem 2 250 000 Kč a podpoří tak 60 iniciativ. Projekt, který od veřejnosti získá největší objem peněz ve svém kraji, získá od ČSOB 50 000 Kč. Na účty dalších tří poputuje odměna ve výši 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč. 

O Programu

Program ČSOB pomáhá regionům byl spuštěn v roce 2013. Od roku 2016 je rozdělen na jarní a podzimní část. Cílem je motivovat širokou veřejnost k zájmu o projekty zlepšující její okolí a zároveň vytvořit pro neziskové organizace jednoduchou a efektivní platformu, jejímž prostřednictvím se mohou ucházet o příspěvky veřejnosti. V závislosti na jejich výši pak rozděluje svou finanční podporu i samotná ČSOB. Svým „soutěžním“ formátem se program snaží motivovat neziskové organizace k co nejlepší a nejrozsáhlejší prezentaci svých konkrétních projektů a přibližuje tak jejich činnost veřejnosti.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

18. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0528 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál